Janusz Niedźwiedź

i

Autor: Cyfrasport Janusz Niedźwiedź

porażka z Legią przesądziła

Pierwsze zwolnienie w Ekstraklasie w tym sezonie! Janusz Niedźwiedź stracił posadę w Widzewie Łódź

2023-09-05 11:48

Widzew Łódź w niczym nie przypomina drużyny, która imponowała w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu. Wiosna była już zdecydowanie słabsza i początek nowego sezonu nie przyniósł poprawy, dlatego po porażce 1:3 z Legią Warszawa w 7. kolejce Ekstraklasy władze Widzewa postanowiły pożegnać Janusza Niedźwiedzia, który pracował w drużynie od czerwca 2021 roku i wprowadził ją do Ekstraklasy po 8 latach nieobecności.

Niedźwiedź był najdłużej pracującym opiekunem Widzewa od czasu reaktywacji klubu w 2015 roku. Zespół z Łodzi przejął w czerwcu 2021 roku i już w pierwszym sezonie pracy wywalczył z nim awans do ekstraklasy.

Pod wodzą 41-letniego szkoleniowca łodzianie bardzo dobrze spisywali się w pierwszej części ubiegłego sezonu, który zakończyli na czwartym miejscu w tabeli ekstraklasy. Wiosną wygrali jednak tylko dwa mecze, a w obecnych rozgrywkach nadal spisują się poniżej oczekiwań władz klubu, które we wtorek ogłosiły decyzję o rozstaniu z Niedźwiedziem.

Trener stracił posadę po niedzielnej porażce w Warszawie z Legią 1:3 w 7. kolejce. To była czwarta przegrana łodzian w tym sezonie. Odnieśli też dwa zwycięstwa (z beniaminkami – Puszczą Niepołomice 3:2 i ŁKS Łódź 1:0) oraz jeden mecz zremisowali (z Górnikiem Zabrze 1:1). Widzew z siedmioma punktami zajmuje 12. miejsce w tabeli.

Jeszcze we wtorek klub z Łodzi ma ogłosić nazwisko nowego trenera. Według nieoficjalnych informacji będzie to Daniel Myśliwiec, który ostatnio pracował w pierwszoligowej Stali Rzeszów.

Janusz Niedźwiedź jest pierwszym trenerem ekstraklasowego klubu, który stracił posadę w tym sezonie. Po przerwie na reprezentację Widzew w kolejnym ligowym meczu podejmie 17 września Cracovię.

Futbologia Extra odc. 4

QUIZ. Jak dobrze znasz reprezentację Polski?!

Pytanie 1 z 10
Kto jest najlepszym strzelcem w historii polskiej kadry?
Robert Lewandowski
Najnowsze