Pogoń Szczecin

i

Autor: Cyfra Sport Pogoń Szczecin

Stanowcza reakcja „Portowców”

PILNE! Pogoń Szczecin odnosi się do "ustawienia meczu rezerw". Przekazali materiał właściwym organom

2022-11-08 12:06

Wtorek rozpoczął się od wielkiego trzęsienia ziemi w polskim futbolu. Wiele polskich zespołów otrzymało bowiem zaskakującego maila od rzekomego pracownika Asian Gaming Company, która zajmuje się weryfikacją przyjmowanych zakładów bukmacherskich w Azji. Treść przesłanej wiadomości sugerowała, że jednym z zespołów zamieszanych w ustawianie meczów były trzecioligowe rezerwy Pogoni Szczecin. Na reakcję klubu nie trzeba było długo czekać, „Portowcy” zdążyli już wydać w tej sprawie stosowny komunikat.

Powrót starych demonów?

Korupcja i ustawianie meczów w polskim futbolu nie jest niestety niczym nowym. Wszyscy pamiętają zapewne głośne zatrzymania, a następnie procesy, mające miejsce w pierwszej dekadzie XXI wieku, gdy całym procederem sterował Ryszard F. ps. „Fryzjer”. Wówczas w całą aferę dot. ustawiania meczów zamieszanych było wielu piłkarzy, sędziów, działaczy i trenerów. Wydawało się jednak, że udało się to wyplenić i w ostatnich latach polska piłka stała się czysta. Dzisiejsze doniesienia rzucają jednak na sprawę nieco inne światło.

Oskarżenia i stanowcza reakcja

W ostatnich godzinach wiele polskich klubów dostało zaskakującego maila od rzekomego pracownika Asian Gaming Company, zajmującego się weryfikacją przyjmowanych zakładów bukmacherskich w Azji. Jego treść sugerowała, że jednym z zespołów zamieszanych w ustawianie meczów są trzecioligowe rezerwy Pogoni Szczecin. Cały proceder miał polegać na przekazywaniu rosyjskiemu pośrednikowi informacji o sposobie kontrolowanego wpływu na przebieg rywalizacji, a ten wysyłał ją dalej azjatyckim firmom. W przypadku drugiej drużyny „Portowców” chodziło o mecz ze Świtem Skolwin (28.10.2022), zakończony wynikiem 0:2.

Przedstawiciele szczecińskiego klubu bardzo szybko zareagowali na te doniesienia, publikując stosowny komunikat. Zaprzeczono w nim jakiemukolwiek udziałowi w tym przedsięwzięciu, podkreślono także, że sprawa została przekazana odpowiednim organom Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Oświadczenie Pogoni Szczecin

„W związku z przekazaną do publicznej wiadomości poprzez media społecznościowe treścią korespondencji, sugerującą udział piłkarzy drugiej drużyny w działaniach tzw. «match fixing», Pogoń Szczecin SA przekazuje następujące informacje: 

1. Klub nie był w gronie odbiorców wiadomości, zawierającej informacje dotyczące potencjalnych działań «match fixing»;

2. Klub dotarł do oryginalnej treści wiadomości własnymi kanałami i niezwłocznie przekaże materiał właściwym organom, tj. Rzecznikowi Dyscyplinarnemu Polskiego Związku Piłki Nożnej;

3. Pomimo tego, że klub ocenia wiadomość jako bardzo mało wiarygodną (m.in. z uwagi na nieoficjalny adres nadawcy, sposób sformułowania wiadomości, listę odbiorców oraz samą treść), prewencyjnie przekazuje materiał właściwym organom;

4. Klub informuje również, że w przypadku meczu Pogoni II – wbrew pojawiającym się w internecie opiniom – wiadomość nie zawiera żadnych twardych danych i dowodów, mogących kogokolwiek obciążyć.

Absolutnie nie dopuszczamy możliwości udziału zawodników występujących w Pogoni Szczecin SA w działaniach «match fixing». Jakakolwiek działalność tego typu za każdym razem wiązałaby się z natychmiastowym zwolnieniem dyscyplinarnym, co wynika z zapisów kontraktowych każdego piłkarza, a także ścisłą współpracą klubu z właściwymi organami” – czytamy w komunikacie przygotowanym przez Pogoń.

PKO Ekstraklasa Raport odc. 12

Lewandowski lepszy niż Ronaldo. Iga Świątek zamyka rekordowy sezon!

Włącz najnowszy odcinek podcastu SUPER SPORT i posłuchaj!

Listen to "Lewandowski pokona Ronaldo. Zieliński w sztosie. Mateusz Borek komentuje." on Spreaker.
Najnowsze