Sergiu Hanca strzelił w tym sezonie już 5 goli dla Cracovii.

Autor: Press Focus Sergiu Hanca strzelił w tym sezonie już 5 goli dla Cracovii.

Cracovia pokonała Lecha i wciąż jest w grze o mistrzostwo Polski! [WIDEO]

2020-02-16 19:41

W jednym z najciekawszych meczów 22. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia pokonała Lecha Poznań 2:1 i po raz kolejny wysłała jasny sygnał, że w tym sezonie może do końca liczyć się w walce o mistrzostwo Polski. Dzięki tej wygranej "Pasy" zrównały się punktami z Legią Warszawa.

Podopieczni Michała Probierza od początku meczu grali z polotem i fantazją, ale mimo tego jako pierwsi stracili bramkę, po tym jak pięknym strzałem popisał się Kamil Jóźwiak. Piłkarze "Pasów" chcieli szybko odrobić straty, ale mimo dogodnych sytuacji nie udało się tego zrobić w pierwszej połowie. Jednak co się odwlecze...

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy rzucili się do ataku, czego efektem była bramka Kamila Pestki. Lewy obrońca Cracovii dynamiczne wpadł w pole karne, a piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wpadła do siatki. Wynik ustalił Sergiu Hanca, który zdobył gola z rzutu karnego.

Cracovia i Legia mają po 42 punkty i przewodzą ligowej stawce. W następnej kolejce krakowianie pojadą do Gliwic na mecz z Piastem, a piłkarze ze stolicy podejmą Jagiellonię Białystok.

Cracovia - Lech 2:1

0:1 Jóźwiak 23. min., 1:1 Pestka 47. min., 2:1 Hanca 68. min

Sędziował: Bartosz Frankowski, Widzów: 12 247

Cracovia: Pesković Ż - Rapa, Helik, Jablonsky, Pestka - Hanca (84. Wdowiak), Gol, Lusiusz, Van Amersfoort (86. Siplak), Fiolić (76. Dimun) - Lopes

Lech: Van der Hart - Kamiński, Satka, Rogne, Kostewycz - Jóźwiak, Muhar (82. Szymczak), Tiba, Ramirez, Puchacz (71. Moder) - Gytkjaer