Pogoń Szczecin, Spas Delew

Autor: CYFRASPORT

Pogoń Szczecin uciekła spod topora. Portowcy rozbili Termalikę Nieciecza

2018-03-17 19:23

Pogoń Szczecin bliżej utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Portowcy pokonali w sobotnim spotkaniu z Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 4:2 i zyskali trzy punkty przewagi nad zagrożoną strefą. Gospodarze do przerwy prowadzili, ale po przerwie na murawie niepodzielnie rządzili już gracze z północy Polski.

Przed meczem mało kto spodziewał się fajerwerków w Niecieczy. Trudne warunki, śnieg zalegający na murawie, walka o utrzymanie. W Niecieczy wielu czekało na typowy, ekstraklasowy mecz walki.

Zawodnicy obu zespołów ruszyli jednak do przodu. Strzelanie rozpoczęli Portowcy, cudownym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Spas Delew, ale do przerwy boisko należało do gospodarzy. Roman Gergel i Szymon Pawłowski wyprowadzili gospodarzy na prowadzenie, a ten drugi w kilku kolejnych sytuacjach powinien był nawet podwyższyć prowadzenie niecieczan. W polu karnym czujny był jednak Łukasz Załuska, a gdy piłka minęła już byłego golkipera Korony Kielce, na linii bramkowej ofiarną interwencją popisał się Rafał Murawski.

Termalica grała, Pogoń po przerwie głównie strzelała. Winny nie był Jan Mucha, prędzej defensywa gospodarzy, wyjątkowo łagodnie obchodząca się z napastnikami Portowców. Lasza Dwali dwukrotnie, w dość dziwacznych okolicznościach, pokonał słowackiego bramkarza Termaliki, a wynik ustalił niezawodny Delew, znowu popisując się potężnym uderzeniem, przy którym Mucha mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

Pogoń po zwycięstwie w Niecieczy ma 28 punktów i o trzy wyprzedza przedostatnią w tabeli Termalikę. Niecieczanie są coraz poważniejszym kandydatem do opuszczenia ligi.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Pogoń Szczecin 2:4 (2:1)
Gerger 30, Pawłowski 36 - Delew 21, 80, Dwali 53, 58

Bruk-Bet Termalica: Jan Mucha 2 - Bartosz Szeliga 2, Mateusz Kupczak 2, Rafał Grzelak 2, Martin Miković 3 (Bartosz Śpiączka - 78') - Vlastimir Jovanović 2, Łukasz Piątek 2, Roman Gergel 4, Samuel Stefanik 2 (Alexander Iancu - 68'), Szymon Pawłowski 3 (Dawid Guba - 68') - Vladislavs Gutkovski 2

Pogoń: Łukasz Załuska 3 - Cornel Rapa 2, Jarosław Fojut 3, (Sebastian Rudol - 86') Lasza Dwali 4, Ricardo Nunes 3 - Rafał Murawski 4 (Tomasz Hołota - 68') Kamil Drygas 3, Spas Delev 4, Jakub Piotrowski 3, Hubert Matynia 2 (Łukasz Zwoliński - 53') - Morten Rasmussen 2