Vladislavs Gutkovskis, Raków Częstochowa

i

Autor: Cyfra Sport Vladislavs Gutkovskis

Raków zarobił na transferze

Potwierdziło się. Mistrz Polski pożegnał swojego napastnika, ten ma już nowy klub. Emocjonalnie podziękował fanom w Częstochowie

2023-07-11 8:26

We wtorkowy wieczór Raków zainauguruje walkę o fazę grupową Champions League. Na stadionie przy Limanowskiego podejmie mistrza Estonii, Florę Tallin. Na ławce trenerskiej częstochowian po raz pierwszy w oficjalnym meczu zasiądzie Dawid Szwarga. W składzie ekipy spod Jasnej Góry zobaczymy z kolei kilku nowych graczy, mających zastąpić tych, którzy latem rozstali się z drużyną.

Jedno z najważniejszych letnich rozstań dotyczy kapitana Rakowa, Tomaša Petraška. Czeski stoper, który z klubem szedł od drugiej ligi aż do ekstraklasy, dwukrotnego triumfu w Pucharze Polski oraz do tegorocznego mistrzostwa kraju, nie przyjął propozycji nowego kontraktu w Częstochowie, wybierając ofertę Jeonbuk Hyundai Motors, jednego z najbardziej utytułowanych klubów południowokoreańskich.

Na boiskach tego kraju Petrašek mierzyć się będzie teraz z... dotychczasowym kolegą klubowym spod Jasnej Góry. Potwierdziły się bowiem oficjalnie domniemania dotyczące zmiany barw klubowych przez Vladislavsa Gutkovskisa. Łotewski napastnik, mający wkład we wszystkie sukcesy Rakowa w minionych trzech sezonach (ale też będący autorem skandalu podczas mistrzowskiej fety w końcówce ostatnich rozgrywek ligowych), również będzie kontynuować karierę na Dalekim Wschodzie.

„Witajcie, fani Daejeon Hana Citizen. Tutaj Gutek” - tymi słowami rozpoczął swój wpis w portalach społecznościowych 28-letni snajper. Jego nowy klub w tej chwili zajmuje szóste miejsce w tabeli ligi koreańskiej, a Gutkovskis związał się z nim kontraktem mającym obowiązywać do 31 grudnia 2026 roku. W przeciwieństwie do Petraška, Raków na odejściu Łotysza zarobił, bo ten miał ważną umowę z mistrzami Polski. Według nieoficjalnych doniesień, kwota odstępnego to 800 tys. euro.

„Dziękuję Wam za 3 lata, które na zawsze zapiszą się w mojej pamięci! Wszystko co razem osiągnęliśmy zawsze będzie dla mnie powodem do dumy (…). Życzę Wam powodzenia i będę trzymał kciuki, żeby się to dobrze układało. Zasługujecie na wszystko co najlepsze” - napisał „Gutek” na pożegnanie z kibicami częstochowskimi.

Sonda
Czy Raków Częstochowa będzie w stanie obronić mistrzostwo w tym sezonie?
Kulisy Gali Ekstraklasy | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze