Poważna kontuzja reprezentanta Polski. Potrzebna jest operacja!

2021-09-27 20:57
Kacper Smoliński Pogoń Szczecin
Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA / SUPER EXPRESS Kacper Smoliński Pogoń Szczecin

Wielki pech 20-letniego piłkarza Pogoni Szczecin, Kacpra Smolińskiego. Pomocnik Portowców i reprezentacji Polski U-21 we wczorajszym meczu ligowym z Wisłą Kraków doznał zerwania więzadła krzyżowego w prawym kolanie. Jutro przejdzie operację, a jego przerwa w grze może potrwać nawet pół roku.

Smoliński pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu w Krakowie. Po kilkunastu minutach padł na murawę bez kontaktu z rywalem i opuścił boisko na noszach. Już wtedy można było przypuszczać, że stało się coś złego, i potwierdziła to dzisiejsza diagnoza. - Kacper przeszedł rezonans magnetyczny stawu kolanowego. Doszło u niego niestety do zerwania więzadła krzyżowego przedniego. W czwartek przejdzie operację rekonstrukcji. Przerwa w grze potrwa około pół roku - powiedział lekarz Pogoni Bartosz Paprota. Pogoń będzie musiała sobie radzić bez Smolińskiego, jak również reprezentacja U-21. Trener Maciej Stolarczyk regularnie powoływał go do kadry, również na zbliżające się mecze eliminacyjne do finałów mistrzostw Europy, z Węgrami i San Marino. W obecnym sezonie Smoliński wystąpił w siedmiu meczach Ekstraklasy i zaliczył jedną asystę.

Tomasz Kłos o powołaniach i strategii Paulo Sousy. Padły mocne słowa

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze