Flavio Paixao, Lechia Gdańsk

Autor: Cyfra Sport Flavio Paixao

Przełamanie Lechii w Gdańsku. Flavio Paixao znów skuteczny [WIDEO]

2021-02-20 22:13

Lechia Gdańsk wygrała z Górnikiem Zabrze 2:0 w 18. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Przebudził się kapitan Flavio Paixao, który także zaliczył asystę i strzelił gola. To jego bramka nr 87 w historii jego występów w polskiej lidze. To bardzo cenny triumf dla gospodarzy, bo w ten sposób przerwali serię pięciu meczów bez zwycięstwa na własnym stadionie.

W podstawowym składzie Górnika zadebiutował Ghanijczyk Richmond Boakye, który stworzył parę napastników z Piotrem Krawczykiem. Jednak to nie napastnicy Górnika w pierwszej połowie strzelali gole. W 24. min mający też korzenie w Ghanie, a posiadający także obywatelstwo szwedzkie Joseph Ceesay uruchomił Flavio, a ten jak na patelni wystawił piłkę Maciejowi Gajosowi, który z bliska strzelił do siatki. - Nie strzelałem w tej sytuacji, bo ważniejsza jest drużyna i dlatego podawałem piłkę do lepiej ustawionego kolegi – wyjaśnił w przerwie kapitan Lechii.

Seria Podbeskidzia. "Szczupak" Rafała Janickiego, młodzieżowiec ratuje Jagiellonię [WIDEO]

W 41. min Portugalczyk nie miał już wyboru. Ponownie znakomitą akcją popisał się Ceesay, który łatwo ograł dwóch obrońców Górnika. Jego strzał obronił Martin Chudy, a odbitą przez niego piłkę, Flavio musiał z 5. metrów skierować do siatki. Była to ósmy gol Flavio w sezonie, ale strzelony po ośmiu meczach bez bramki. Trener Marcin Brosz już w przerwie dokonał trzech zmian. Jeden z nowo wprowadzonych, Krzysztof Kubica w 54. min nie wykorzystał świetnej sytuacji strzelając daleko od bramki. W 64. min. jeszcze większym „wyczynem” popisał się Ceesay. Rozgrywający dobry mecz piłkarz, po świetnym podaniu od Flavio, znalazł się 5. metrów przed bramką Chudego, ale fatalnie spudłował. Górnik starał się, walczył, ale nic nie zwojował. Słabszy mecz rozegrał Jesus Jimenez, a wspomniany Boakye miał niewiele sytuacji, żeby pokazać swoje umiejętności.

Efektowna wygrana mistrzów w stolicy. Legia nowym liderem Ekstraklasy [WIDEO]

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 2:0

1:0 Maciej Gajos 24. min, 2:0 Flavio Paixao 41. min

Żółte kartki:

Saief, Kopacz (Lechia)

Sędziował: Damian Sylwestrzak. Widzów: bez publiczności

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Michał Nalepa (90. Mario Maloca), Kristers Tobers, Rafał Pietrzak - Joseph Ceesay (70. Conrado), Jarosław Kubicki (90. Mateusz Żukowski), Jan Biegański, Maciej Gajos, Kenny Saief (84. Karol Fila) - Flavio Paixao

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Norbert Wojtuszek (46. Giannis Massouras), Stefanos Evangelou, Przemysław Wiśniewski, Adrian Gryszkiewicz, Erik Janża - Bartosz Nowak (46. Daniel Ściślak), Alasana Manneh (82. Roman Prochazka), Jesús Jimenez - Piotr Krawczyk (46. Krzysztof Kubica), Richmond Boakye