Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin

Autor: CYFRA SPORT Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin

Puchar Polski: Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:2. Pełna kontrola Miedziowych

2015-09-23 21:50

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Zagłębie Lubin bardzo pewnie pokonało Jagiellonię Białystok 2:0. Podopieczni Piotra Stokowca w pełni kontrolowali mecz od pierwszej do ostatniej minuty i zasłużenie awansowali do kolejnej fazy Pucharu Polski. Tym samym "Miedziowi" potwierdzili swoją świetną formę z Ekstraklasy, w której zajmują wysokie czwarte miejsce.

Wyjątkowo słabo zaprezentowała się Jagiellonia. Od początku spotkania gra drużyny Michała Probierza wyglądała przeciętnie, na co największy wpływ miała świetna postawa piłkarzy Zagłębia. Ci przejęli inicjatywę od pierwszej minuty i tak na dobrą sprawę nigdy jej nie oddali. "Miedziowi" wygrali po swoich dwóch firmowych akcjach, czyli dośrodkowaniu ze skrzydła i strzale głową. Wynik spotkania otworzył w 16. minucie Michal Papadopoulos, którego można spokojnie mianować piłkarzem meczu. Dokładnie piętnaście minut później gola na 2:0 zdobył Krzysztof Piątek.

Zobacz: Puchar Polski: Lech Poznań - Ruch Chorzów. Transmisja TV NA ŻYWO, STREAM, WYNIK LIVE

Po przerwie tylko na chwilę przebudziła się Jagiellonia, głównie dzięki przeprowadzonym zmianom. Najlepszą sytuację na trafienie kontaktowe miał Przemysław Frankowski, jednak po jego strzale piłka wylądowała na spojeniu słupka z poprzeczką. Po tej sytuacji Zagłębie totalnie zamknęło mecz i do samego końca nie dopuściło rywali w pobliże własnej bramki.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 0:2 (0:2)
Bramki: Papadopulos 16, K. Piątek 31

Jagiellonia: Krzysztof Baran - Filip Modelski, Igors Tarasovs, Sebastian Madera, Jonatan Straus - Jacek Góralski (63. Fiodor Czernych), Rafał Grzyb, Taras Romańczuk - Alvarinho (63. Przemysław Frankowski), Piotr Grzelczak, Karol Mackiewicz (46. Wasiljew)

Zagłębie: Martin Polaczek - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Dorde Czotra - Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki - Krzysztof Janus, Krzysztof Piątek (85. Eryk Sobków), Łukasz Janoszka (61. Adrian Błąd) - Michal Papadopulos (67. Jarosław Jach).