Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Legia Warszawa

Putin na szubienicy. Kibice Legii pokazali, co myślą o prezydencie Rosji, o tej oprawie będzie mówił cały świat

2022-04-09 18:06

Od ponad miesiąca świat żyje okropnymi wydarzeniami na Ukrainie. Brutalność, okrucieństwo i nieludzkość Rosjan sprawiła, że mnóstwo osób zapałało nienawiścią do prezydenta Władimira Putina. Niechęć do głowy państwa okazują również kibice w Polsce. Fani Legii podczas hitowego starcia z Lechem Poznań zdecydowali się na bardzo kontrowersyjną oprawę, przedstawiającą Putina na szubienicy.

Choć od pierwszego wystrzału na Ukrainie minął już ponad miesiąc, wciąż trudno uwierzyć, że w środku Europy w XXI wieku może toczyć się tak brutalna wojna, którą wywołała Rosja. Obrazki docierające zza naszej wschodniej granicy są coraz bardziej przytłaczające i rozdzierają serce. Okrucieństwo rosyjskich żołnierzy nie zna granic i cierpią miliony niewinnych osób.

Brutalne słowa o Arturze Borucu. Legenda nie gryzła się w język, ostro przejechał się po bramkarzu

Kontrowersyjna oprawa legionistów. Putin na szubienicy

Nie mogą więc dziwić ostre słowa i reakcje pod adresem odpowiedzialnych za tę tragedię. Niemal cały świat jest przeciwko agresji Rosji i Władimirowi Putinowi, który wydał rozkaz ataku na Ukrainę i tym samym zniszczył budowany od dziesięcioleci pokój w Europie. Również polscy kibice podczas spotkań Ekstraklasy przypominają, jaki mają stosunek do Putina.

Baza Polaków na mundial w Katarze sprawi, że spadniecie z krzesła! To prawdziwy pałac, wiemy ile kosztuje noc

Sonda
Jak oceniasz decyzję o wykluczeniu Rosji z życia sportowego?

Nie omieszkali zrobić tego również fani Legii Warszawa, którzy licznie stawili się w Poznaniu podczas meczu ich drużyny z Lechem Poznań. W tzw. klatce pokazali oprawę, na której widnieje podobizna Władimira Putina, który jest na szubienicy. Po rozwinięciu całej oprawy widać było, że Putin "ubrany" jest w koszulkę Spartaka Moskwa. Kibice tego klubu mają utrzymywać dobre kontakty z fanami Kolejorza. To jeden z najostrzejszych aktów sprzeciwu wobec wojny, jaki zobaczyliśmy w ostatnich tygodniach na polskich stadionach. I zapewne o oprawie kibiców z Warszawy będzie bardzo głośno. Ostrzegamy, że poniższy obrazek nie jest przeznaczony dla osób młodych.

Zobacz zdjęcia z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa w galerii poniżej!

Wyjątkowa wizyta u Jana Tomaszewskiego. Wyjątkowy wywiad o reprezentacji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze