Autor: Cyfrasport Rafał Smalec, trener Polonii Warszawa

Wygrana stołecznej drużyny

Rafał Smalec o przygotowaniach Polonii do nowego sezonu. Tak trener Czarnych Koszul podsumował ostatni sparing

2024-07-07 15:26

W poprzednim sezonie Polonia dopiero w ostatniej kolejce zapewniła sobie utrzymanie w I lidze. W tej edycji w stołecznym klubie liczą na lepszy wynik. Rafał Smalec o przygotowaniach Polonii do nowego sezonu. Tak trener Czarnych Koszul podsumował ostatni sparing.

Zjawa już szaleje

Do „Czarnych Koszul” dołączyło czterech piłkarzy. Jest w tym gronie napastnik Łukasz Zjawiński (23 l.), który na poziomie ekstraklasy rozegrał 49 meczów. „Zjawa” w wygranym 3:2 sparingu z Pogonią Siedlce zdobył dwie bramki. Kolejnymi rywalami ekipy z Konwiktorskiej będą (13.07): Lechia Tomasz Mazowiecki i Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Radosław Majewski jeszcze nie m dość futbolu. Nowa umowa w Zniczu, a teraz doświadczony piłkarz rozbił Motor

Różne połowy w sparingu

- Dwie różne połowy. W pierwszej dużo rzeczy pod kontrolą - powiedział trener Rafał Smalec w nagraniu opublikowanym przez oficjalny portal Polonii. - Graliśmy tak, jak sobie założyliśmy. Nie dopuszczaliśmy przeciwnika do zbyt dużego zagrożenia pod naszym polem karnym. Pierwsze trzydzieści minut drugiej połowy bardzo słabe w naszym wykonaniu. Przeciwnik stworzył dużo sytuacji. Byliśmy mało aktywni w odbiorze – zwrócił uwagę szkoleniowiec.

Legia sprawdziła się na tle dwóch rywali z ekstraklasy. Marc Gual trafił mistrza, Jordan Majchrzak beniaminka [WIDEO]

QUIZ. Największe skandale Euro. Ile o nich wiesz?

Pytanie 1 z 9
Polska na Euro 2008 zremisowała mecz z Austrią po kontrowersyjnym rzucie karnym. Kto wtedy był sędzią?
Czy Polonia Warszawa wróci do ekstraklasy?