Marek Papszun

Autor: Cyfra Sport Marek Papszun

Rekordowa wygrana Rakowa. Trener Marek Papszun zapisał się w historii [WIDEO]

2021-12-19 12:43

Piłkarze Rakowa z pompą zakończyli rok. Na przestrzeni dwunastu miesięcy zdobyli najwięcej punktów w Ekstraklasie. Wicemistrzowie Polski rozbili 5:0 Jagiellonię, a wszystkie bramki zdobyli po przerwie. W efekcie kończą rozgrywki na podium.

Błysnął Ivi Lopez, który strzelił gola i miał dwie asysty. Hiszpan ma za sobą dobrą rundę. Strzelił w niej dziesięć goli. Kroku dotrzymywał mu Mateusz Wdowiak, który trafił w trzecim meczu z rzędu, a jeszcze dorzucił asystę. - Zagraliśmy świetny mecz, szczególnie w drugiej połowie - powiedział Marek Papszun, trener gospodarzy na konferencji prasowej. - Nie przypominam sobie takiej części w naszym wykonaniu. Wyszło to kapitalnie, bo w ten sposób podsumowaliśmy ten świetny rok dla Rakowa. To się spięło klamrą, a do tego kolejny wpis do historii, bo zanotowaliśmy najwyższe zwycięstwo w lidze za mojej kadencji - tłumaczył.

Po przerwie Raków zdemolował rywali. Trener Ireneusz Mamrot był zawiedziony postawą zespołu. - Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego wyniku - tłumaczył rozczarowany szkoleniowiec Jagiellonii. - Byliśmy dobrze zorganizowani. Mecz można przegrać, ale nie w takim stylu, jak to zrobiliśmy w drugiej połowie. Słowo przepraszam to za mało dla naszych kibiców. To co zaprezentowaliśmy od wyniku 0:1 nie przystoi drużynie na tym poziomie - podsumował trener Mamrot.