Przemysław Kaźmierczak

Autor: CYFRASPORT Przemysław Kaźmierczak

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław, wynik 1:1. "Niebiescy" ratują remis w ostatniej chwili

2013-03-09 19:02

Mistrz Polski nie poradził sobie w Chorzowie. Piłkarze Śląska Wrocław długo prowadzili z Ruchem, ale gospodarze dzielnie walczyli do samego końća i wywalczyli cenny remis. Autorami goli byli Przemysław Kaźmierczak i Mindaugas Panka.

Oba zespoły od początku meczu walczyły z całych sił o zwycięstwo, a mistrzowie Polskie rozpoczęli z wysokiego C. Już w 9. minucie Przemysław Kaźmierczak ruszył środkiem boiska, a potem huknął z 30 metrów i trafił w samo okienko bramki "Niebieskich". Ruch mógł wyrównać, ale Maciej Jankowski nie popisał się i świetnej sytuacji, strzelając głową na pustą bramkę, poslał piłkę ponad poprzeczką.

Podobną sytuację zmarnował w 72. minucie Grzegorz Kuświk i gdy wydawało się, że Śląsk wywiezie z Chorzowa trzy punkty, bramkę zdobył Mindaugas Panka. Zawodnik w doliczonym czasie gry wepchnął piłkę do siatki. Wcześniej futbolówka, dośrodkowywana w pole karne przez Marka Zieńczuka, odbiła się niefortunnie od jednego z obrońcow Śląska i spadła przy długim słupku, gdzie dopadł do niej Panka. Zawodnik Ruchu zanotował prawdziwe wejście smoka, bo na boisku pojawił się dopiero w 83. minucie.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:1
90. Panka - 9. Kaźmierczak

Ruch: Pesković - Djokić, Baszczyński, Stawarczyk, Konczkowski, Tymiński (63. Kuświk), Lewiński (83. Panka), Sultes Ż (71. Janoszka), Starzyński, Zieńczuk, Jankowski
Śląsk: Kelemen - Pawelec, Wasiluk, Kowalczyk, Ostrowski (85. Socha), Elsner, Kaźmierczak, Patejuk (78. Cetnarski), Mila, Sobota, Diaz (73. Ł. Gikiewicz)