Sebastian Szymański, Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Sebastian Szymański

Sebastian Szymański na celowniku włoskiego giganta? Sławny trener miał pytać o Polaka

2018-11-07 10:01

Legia Warszawa pod wodzą Ricardo Sa Pinto wróciła na właściwe tory. Od września mistrzowie Polski są niepokonani i odrabiają straty do czołówki ligi. Obecnie niemal każdy piłkarz prezentuje się z dobrej strony. Ale Sebastian Szymański nawet w czasie kryzysu był wyróżniającą się postacią w Legii. Nie dziwi więc, że Polak budzi zainteresowanie zagranicznych klubów.

Choć pomocnik ma dopiero 19 lat, to na boiskach Lotto Ekstraklasy występuje już od dwóch sezonów. Debiut zaliczył w sierpniu 2016 roku. Wówczas wszedł z ławki rezerwowych w spotkaniu z Arką Gdynia. Od tego czasu w lidze zanotował 43 występy, w których zdobył siedem bramek.

Już w poprzednim okienku transferowym mówiło się, że Szymański może opuścić szeregi mistrzów Polski. Wiele wskazywało na to, że przejście do CSKA Moskwa jest już niemal pewne. Ale wszystko zmieniło się na ostatniej prostej. Nie wszyscy przychylnie patrzyli na taki ruch 19-latka. Wielu uważało, że liga rosyjska to dla niego za wysokie progi.

W samej Legii nie śpieszą się ze sprzedażą swojego piłkarza. Czekają na kolejne oferty i możliwe, że za Szymańskiego Wojskowi dostaną pokaźną kwotę. Mówi się nawet o 10 milionach euro. Niewykluczone, że kolejna propozycja kupna pomocnika wpłynie już niebawem i to z poważnego klubu.

Jak donosi "Przegląd Sportowy" Szymańskim zainteresowane jest Napoli. Włoski kierunek jest ostatnio bardzo popularny wśród polskich zawodników. Na boiskach Serie A regularnie grają m.in. Bartosz Bereszyński, Krzysztof Piątek, Wojciech Szczęsny, czy Łukasz Skorupski. Trener Napoli o Szymańskiego miał pytać Piotra Zielińskiego, który na co dzień występuje w klubie z południa Włoch. Na razie nie wiadomo jednak, czy wicemistrzowie Włoch będą chcieli pozyskać 19-latka już zimą.

Najnowsze