Czesław Michniewicz

Autor: Sebastian Wielechowski Czesław Michniewicz

Sędzia prowokował Czesława Michniewicza?! Mocne zarzuty po meczu Legia - Cracovia

2021-04-18 22:27

Nie tak niedzielne zakończenie kolejki PKO BP Ekstraklasy wyobrażali sobie kibice Legii Warszawa. Faworyt do zdobycia tytułu mistrza Polski jedynie zremisował z Cracovią 0:0. Legia przez niemal całe spotkanie musiała radzić sobie bez trenera Czesława Michniewicza. Ten jeszcze w pierwszej połowie został wyrzucony na trybuny przez sędziego. Szkoleniowiec "Wojskowych" powiedział, co wydarzyło się przy ławkach rezerwowych.

PKO BP Ekstraklasa: Legia - Cracovia 0:0

Po pięciu z rzędu ligowych zwycięstwach Legii nad Cracovią tym razem zespoły podzieliły się punktami. Był to też drugi kolejny bezbramkowy remis Legii - przed tygodniem piłkarze trenera Czesława Michniewicza nie zdobyli ani nie stracili gola w meczu z Lechem w Poznaniu. Legia w dalszym ciągu pozostaje liderem tabeli, ale jej przewaga nad Pogonią Szczecin zmalała o cztery punkty w ciągu dwóch kolejek. Obecnie broniący tytułu warszawianie mają 53, a wicelider - 47. Cracovia jest na 14. pozycji z 24 punktami.

Legia znowu traci punkty. Cracovia wybroniła się przed naporem mistrza

Legia - Cracovia: Michniewicz wyrzucony z boiska

Jeszcze w pierwszej połowie spotkania Czesław Michniewicz został odesłany z boiska na trybuny. Między sędzią technicznym a trenerem doszło do mocnej wymiany zdań. Takie ustalenia na antenie Canal+ przekazała reporterka stacji Daria Kabała-Malarz. Szkoleniowiec nie mógł pogodzić się z żółtą kartką, którą obejrzał na początku spotkania. Michniewicz postanowił postawić zarzuty pod adresem młodego arbitra.

- Sprawa jest dokładnie sfilmowana przez nasze klubowe media. Rozmawiałem z Michałem Probierzem, a młody sędzia techniczny zaczął prowokować swoim zachowaniem. To on był przyczyną tego, że sytuacja się zaogniła - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Czesław Michniewicz. Czerwona kartka oznacza, że arbiter nie poprowadzi zespołu w dwóch kolejnych meczach.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Bayern: Dla nich lepiej, gdyby Lewandowski… | Futbologia