Autor: Cyfra Sport Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

śląsk - legia

Śląsk urywa punkty Legii. Bezbramkowy remis we Wrocławiu

2022-11-13 21:27

W ostatnim niedzielnym meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław podejmował Legię Warszawę i nie dał jest odnieść trzeciego ligowego zwycięstwa z rzędu. Ani wrocławianie, ani piłkarze ze stolicy nie znaleźli drogi do bramki rywala i mecz zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. Taki wynik najbardziej ucieszył Raków, który na koniec rundy jesiennej ma dziewięć punktów przewagi nad Legią.

Pierwsza zaatakowała Legia. Minęło zaledwie kilkadziesiąt sekund, kiedy Rafał Leszczyński musiał ratować swój zespół po strzale Bartosza Slisza zza pola karnego. W odpowiedzi groźnie uderzył Patrick Olsen i piłka o centymetry minęła bramkę. Kilka minut po uderzeniu Duńczyka Śląsk miał stuprocentową okazję i powinien wyjść na prowadzenie. Po podaniu za plecy obrońców gości w sytuacji sam na sam z Kacprem Tobiaszem znalazł się Erik Exposito. Hiszpan chciał posłać piłkę między nogami bramkarza Legii, ale ten się nie dał oszukać i odbił uderzenie.

Gol wisiał w powietrzu i w końcu piłka wpadła do siatki. Josue uderzył z woleja zza pola karnego, ale po analizie wideo okazało się, że wcześniej na pozycji spalonej był Muci. Później jeszcze w doliczonym czasie po strzale głową Yuriego Ribeiro piłka trafiła w słupek i na tym był koniec emocji w pierwszej połowie.

W kolejnych fragmentach to goście mieli optyczną przewagę, dłużej utrzymywali się przy piłce, a Śląsk cofnięty szukał szans na kontrataki. Gra była rwana, brakowało dokładności i sytuacji bramkowych. Kibice we Wrocławiu bramek nie zobaczyli, co najbardziej ucieszyło kibiców w Częstochowie, bo prowadzący w tabeli Raków wiosnę rozpocznie z przewagą aż dziewięciu punktów nad drugą Legią.