Piłkarze Śląska Wrocław

Autor: Cyfrasport Piłkarze Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze: Wrocławianie wygrali po kilkuletniej przerwie [WIDEO]

2020-02-21 22:26

- Chłopaki mówili, że od długiego czasu nie mogą ich pokonać - mówił jeden z piłkarzy Śląska Wrocław pytany o mecz z Górnikiem Zabrze. W piątek wrocławianie przełamali kiepską serię, wygrywając 2:1. O wyniku przesądził początek spotkania, kiedy gospodarze w odstępie kilku minut zdobyli dwie bramki.

Piłkarze Śląska Wrocław chcieli przełamać w piątek dwie serie. Po pierwsze, nie udało im się zdobyć kompletu punktów w pięciu poprzednich spotkaniach PKO Ekstraklasy. Po drugie, po raz ostatni wygrali z Górnikiem Zabrze 30 sierpnia 2014 roku. - Rozmawialiśmy o nich w szatni i chłopaki mówili, że od długiego czasu nie mogą ich pokonać. Mamy nadzieję, że w piątek wygramy, bo potrzebujemy trzech punktów. Poprzednie mecze nie mają znaczenia. Liczy się to, co przed nami - powiedział Dino Stiglec na konferencji prasowej.

Goście mogli objąć prowadzenie po kilku sekundach od pierwszego gwizdka sędziego, jednak świetną okazję zmarnował Igor Angulo. Na wrocławian podziałało to wyjątkowo mobilizująco. Gdy na zegarze wybiła 3. minuta, Michał Chrapek podał do Dino Stigleca, ten przełożył sobie piłkę z lewej na prawą nogę, po czym pokonał bramkarza precyzyjnym strzałem z kilku metrów. Sto osiemdziesiąt sekund później Przemysław Płacheta dośrodkował w pole karne, gdzie był Filip Raicević, który posłał piłkę do siatki natychmiastowym uderzeniem. To był błyskawiczny nokaut!

W przerwie trener Górnika Zabrze Marcin Brosz dokonał dwóch zmian. W miejsce Szymona Matuszka i Piotra Krawczyka pojawili się Alasana Manneh i Łukasz Wolsztyński. W drugich 45 minutach nie było zbyt wielu akcji ofensywnych z obu stron. Goście zdobyli jednak honorową bramkę po tym, jak w 84. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu głową Angulo piłkę do własnej bramki skierował Israel Puerto. Więcej goli nie padło, dzięki czemu Śląsk Wrocław odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy.

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 2:1 (2:0)

Bramki: Stiglec 3, Raicević 6 - Puerto 84 (s)

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky - Lubambo Musonda, Israel Puerto, Diego Zivulić, Dino Stiglec - Robert Pich (80. Damian Gąska), Krzysztof Mączyński, Jakub Łabojko, Michał Chrapek, Przemysław Płacheta (90. Piotr Samiec-Talar) - Filip Raicević (69. Erik Exposito)

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Mateusz Matras, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janza - Erik Jirka (74. David Kopacz), Szymon Matuszek (46. Alasana Manneh), Roman Prochazka, Piotr Krawczyk (46. Łukasz Wolsztyński), Jesus Jimenez - Igor Angulo