Raków Częstochowa

Autor: Cyfra Sport Raków Częstochowa

el. Ligi Konferencji UEFA

Raków Częstochowa lepszy od Spartaka! Wspaniała gra "Medalików", genialny Lopez!

2022-08-04 20:37

Raków Częstochowa po raz kolejny ze zwycięstwem w Europie! Klub "Medalików" bez najmniejszych problemów ograł słowackiego Spartaka Trnawa i zbudował sobie świetną pozycję przed starciem rewanżowym. Drużynę do zwycięstwa poprowadził jej największy gwiazdor, Ivi Lopez, który na listę strzelców wpisał się dwukrotnie.

Raków Częstochowa zbudował sobie wyjątkowo dobrą przewagę przed meczem rewanżowym w kolejnej rundzie europejskich pucharów. Po pograniu Astany wydaje się, że Raków postawił dziś kolejny, dobry krok, wygrywając ze Spartakiem Trnawa 2:0. Mimo że w bramce Rakowa zabrakło Kovacevicia, który ma zmagać się z drobnym urazem, tak drużyna Marka Papszuna z Trelowskim w bramce poradziła sobie bardzo dobrze. Bohaterem spotkania należy ogłosić Iviego Lopeza. Hiszpan po raz kolejny udowodnił, jak ważnym piłkarzem dla Rakowa jest i dziś dwukrotnie wpisał się na listę strzelów.

Raków Częstochowa coraz bliżej kolejnej rundy. Częstochowianie lepsi od Spartaka

Wydawało się, że mecz między Spartakiem a Rakowem na terenie Słowacji będzie wyjątkowo wyrównanym widowiskiem. W trakcie pierwszych minut, to słowacki klub zdawał się mieć inicjatywę i często atakował bramkę Rakowa. Wszystko zmieniło się jednak kołoo 20. minuty, kiedy Ivi Lopez zaczął stwarzać sobie sytuacje bramokowe i już w 30. minucie wpisał się na listę strzelców po raz pierwszy po podaniu Ledermana. 15. minut później Hiszpan wykorzystał rzut karny, który został przyznany po faulu Bukaty na Wdowiaku. W drugiej połowie Spartak chciał stworzyć sobie sytuację, która dałaby mu większe szanse rewanżu, jednak Trelowski spisywał się dziś bardzo dobrze i był jednym z pewniejszych punktów drużyny.

Spartak Trnawa - Raków Częstochowa 0:2

Gole: Lopez 30',45' (k.)

Kartki: Daniel 35'. Bamidele 38', Bukata 45', Miković 57' - Czyż 57'

Spartak Trnawa: Takac, Kosrna, Stetina, Miković (Ivan 82'), Saavidis, Bukata (Stefanik 70'), Prochazka (Paur 46'), Daniel (Boajli 82'), Ristovski (Boateng 70'), Bamidele

Raków Częstochowa: Trelowski, Rudnić, Arsenić, Svarnas, Kun, Lopez (Długosz 76'), Papanikolau, Lederman (Kochergin 57'), Tudor, Gutkovskis (Musiolik 76'), Wdowiak (Czyż 57')

Spartak Trnava - Raków Częstochowa

KONIEC MECZU

Raków Częstochowa ogrywa Spartaka Trnawa! Bardzo dobra pierwsza połowa dała zaliczkę na kolejne spotkanie w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA!

90+4'

Trelowski broni groźne uderzenie z odległości!

90+3'

Kolejna interwencja Rakowa. Spartak z rzutu rożnego, który jednak zostanie wybity!

90'

Sędzia doliczył 4 minuty do podstawowego czasu gry.

90'

CO ZA INTERWENCJA ARSENICIA W KOŃCOWCE MECZU! PIŁKARZ RAKOWA ZATRZYMUJE NIEZWYKLE GROŹNĄ AKCJĘ!

87'

Tu było niebezpiecznie! Trelowski wdał się w kiwkę z piłkarzem Spartaka pod swoją bramką, ale na szczęście wychodzi z tego pojedynku na swoje!

85'

Dobre zachowanie młodego bramkarza Rakowa, który spokojnie broni kolejną próbę Spartaka.

82'

Czyż ukarany żółtą kartką za wślizg przy próbie odebrania piłki.

79'

Kun wdaje się w kiwkę pod bramką Spartaka i wywalczył rzut rożny. Będzie kolejna bramka?

75'

Daniel szuka strzału po ograniu piłkarzy Rakowa, jednak uderza obok bramki.

74'

Daniel szuka dośrodkowania, ale uprzedza go Arsenić.

72'

Piłkarze Spartaka szukają swojej bramki. Jeden z nich szukał uderzenia z odległości, ale wysoko nad bramką.

68'

Groźna kontra Spartaka! Dośrodkowanie z boku boiska i jeden z piłkarzy złożył się do główki. Na szczęście, bez bramki dla Spartaka.

67'

BLISKO KOLEJNEJ BRAMKI! KOCHERGIN PODCHODZI POD BRAMKĘ SPARTAKA I ODDAJE UDERZENIE, JEDNAK BRAMKARZ BRONI!

65'

Gutkovskis! Świetny strzał Łotysza, który wyszedł dobrym kontratakiem skrzydłem i oddał bardzo ładny strzał. Bramkarz Spartaka podołał jednak obronie.

62'

Raków szukał kolejnej sytuacji, ale akcja "Medalików" nie udała się.

61'

Spartak po raz kolejny daje pokaz brutalnej gry. Tym razem faulowany Ivi Lopez i mamy rzut wolny w środkowej strefie boiska.

57'

Miković wdał się w awanturę z sędziom, widząc zagranie ręką u Arsenicia w polu karnym. Piłkarz Spartaka za swoje zachowanie ukarany żółtą kartką.

55'

Rzut rożny dla Sparataka, po dobrym odbiorze Arsenicia, który zatrzymał atak słowackiego klubu.

54'

Dobra sytuacja Rakowa! Ivi Lopez szuka dogrania ze skrzydła, a piłka minimalnie mija Wdowiaka! Mogła być kolejna bramka!

50'

Jeden z piłkarzy Spartaka leży na boisku i zwija się z bólu po nadepnięciu przez Iviego Lopeza.

48'

Daniel próbował strzału z boku boiska, ale to była dość lakoniczna próba.

45'

Zaczynamy drugą połowę!

45'

Dobre dośrodkowanie Spartaka, ale Trelowski łapie w ręce. Sędzia sekundę póxniej kończy pierwszą połowę.

45+2'

Papanikolau po raz kolejny faulowany! Zawodnik zwija się z bólu i nie wygląda to dobrze!

45'

JUŻ 2:0! IVI LOPEZ PEWNIE Z RZUTU KARNEGO!

45'

RZUT KARNY! BUKATA FAULUJE WDOWIAKA I RAKÓW MA SZANSE NA 2:0!

44'

ALEŻ AKCJA IVIEGO LOPEZA! HISZPAN W POJEDYNKĘ OGRAŁ CAŁĄ OBRONĘ SPARTAKA I BRAMKARZ SŁOWACKIEGO KLUBU Z PROBLEMAMI!

40'

Kolejny faul na piłkarzu Rakowa. Znowu faulowany Tudor i sędzia powinien sięgnąć po kartkę, czego jednak nie robi. Klub ze Słowacji gra dzisiaj wyjątkowo mocno.

37'

Spartak szuka sytuacji, ale jak na razie obrona Rakowa spisuje się wprost wzorcowo.

35'

Brutalny faul Daniela. Wyciął Tudora przy próbie kontry. Sędzia sięga po żółtą kartkę.

34'

Daniel oddaje strzał z daleka, ale zablokowany. Rzut rożny dla słowackiego klubu.

33'

Spartak próbuje szukać swojej sytuacji, ale znowu Papanikolau faulowany przy próbie ataku słowackiego klubu. Kolejne mocne wejście Spartaka, ale arbiter unika używania kartek.

30'

GOOOOLLLLL!!! IVI LOPPEEEEZZZ!!! HISZPAN WYKORZYSTUJE DOBRE DOGRANIE LEDERMANA I CZĘSTOCHOWIANIE PROWADZĄ NA WYJEŹDZIE!!!

26'

Papanikolau faulowany przez piłkarza Spartaka, Będzie rzut wolny dla ekipy z Częstochowy.

23'

Dobre dogranie Rakowa ze skrzydła! Ale obrońcy słowackiego klubu jak na razie nie popełniają błędu!

20'

Groźne dośrodkowanie Daniela! Spartak był bliski szczęścia! Dobra interwencja przy groźnej akcji!

19'

Mecz przeniósł się do środka boiska. Widzimy, że drużyny Spartaka i Rakowa są dość wyrównane.

15'

Aj, szkoda tej sytuacji! Ivi Lopez dostał dobre dogranie, ale nie opanował piłki!

12'

Ivi Lopez znalazł się w niezłej sytuacji, jednak akcja Hiszpana nie przyniosła rezultatu.

10'

Dobre dogranie Prohazki z rzutu rożnego. Było niebezpiecznie, ale na szczęście Raków nie traci bramki.

8'

Było groźnie! Dośrodkowanie Tudora obrało ciekawą dynamikę i zaczęło zmierzać w stronę bramkarza Spartaka, który wybił! Rzut rożny dla Rakowa, ale nic z niego nie wynika.

6'

Dobra akcja Rakowa! Kun do Wdowiaka, ten wchodzi w kiwkę, jednak traci piłkę. Tu mogło być bardzo groźnie.

5'

Kun szuka dośrodkowania, jednak obrońcy Spartaka wybijają!

4'

Daniel skrzydłem, ale sędzia gwiżdże spalonego.

3'

Dośrodkowanie w stronę Ristovskiego, jednak ten przestrzela główkę!

2'

Ten rzut wolny nie dał rezultatu.

2'

Groźna akcja Spartaka! Ristovski dobrze przedzierał się skrzydłem i dał groźne dośrodkowanie, które zostało wybite. Rzut rożny dla Słowaków.

1'

Zaczynamy, Słowacy przy piłce.

Zaraz zaczynamy! Piłkarze na boisku!

Witamy w relacji z meczu między Rakowem Częstochowa a Spartakiem Trnava w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA. Przed nami wielkie emocje, które rozpoczną się już o godzinie 18:30. Gorąco zapraszamy!