Aleksander Buksa, Erling Haaland

i

Autor: JACEK KOZIOŁ/SUPER EXPRESS Aleksander Buksa, Erling Haaland

Tak Barcelona przygląda się Buksie. Zaglądamy za kulisy zainteresowania wielkiego klubu polskim talentem

2020-04-26 13:19

Jak informowaliśmy, Aleksander Buksa (17 l.) , jeden z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy, znalazł się pod lupą Barcelony. Zainteresowanie oczywiście nie oznacza jeszcze transferu, niemniej jednak postanowiliśmy zajrzeć za kulisy. Jak to się stało, że wielki klub dostrzegł Polaka? Jak się okazuje, w sprawę w pewien sposób zaangażowani są dwaj trenerzy pracujący niegdyś w Polsce.

Ramon Planes. To kluczowa postać w tej sprawie. Jak słyszymy, dyrektor sportowy Barcelony jest doskonale zorientowany na rynku większości krajów i lubi dopytywać znane mu osoby o poszczególnych graczy, tych nie z pierwszych stron gazet. Jak wynika z naszych informacji, Planes pytał o Buksę Kiko Ramireza, byłego szkoleniowca Wisły Kraków. Choć Kiko z Buksą nie pracował, bo Olek za jego czasów nie był jeszcze w pierwszej drużynie, to wiadomo, że Ramirez jest dobrze zorientowany w krakowskich realiach. Z tego co usłyszeliśmy w Hiszpanii, Planes już kilka razy pytał Ramireza o różnych polskich piłkarzy. W tym właśnie o Buksę. Kiko i Planes mają bardzo dobre relacje.

AC Milan zainteresowany Bartłomiejem Drągowskim. To może być rekordowy transfer

Kiko Ramirez: -Albo kasa, albo donos na Wisłę

i

Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS Kiko Ramirez: -Albo kasa, albo donos na Wisłę

Drugą osobą, która może mieć znaczenie w tej sprawie jest Jose Maria Bakero, również kiedyś związany z Polską, jako trener Polonii Warszawa i Lecha Poznań. Obecnie Bakero odpowiada za futbol młodszych kategorii wiekowych w Barcelonie.

Niedawno hiszpańska prasa chwaliła go za dużą rolę przy pozostaniu w klubie wielkiego talentu – Ansu Fatiego, który miał wiele innych ofert i wcale nie było pewne, że przedłuży umowę z Barceloną. Jak pisano "cierpliwość i zaangażowanie" Bakero sprawiło, że jeden z największych talentów światowego futbolu pozostał w Katalonii.

I to właśnie, z tego co słyszymy, Bakero miałby dużo do powiedzenia jeśli sprawa z Buksą dotarłaby na etap finalnej decyzji.

Barcelona zainteresowana Buksą. Menedżer piłkarza potwierdza nasze informacje!

Jose Mari Bakero

i

Autor: Przemysław Szyszka

Czy zainteresowanie Buksą rozwinie się w transfer? W tym momencie nie wiadomo, ponieważ większość planów transferowych wszelkich klubów jest „w zamrażarce”. Ale drużyn obserwujących młodego Polaka jest dużo więcej. Z Italii nadchodzą wieści, że i tam nazwisko Buksa jest w notesach wielu dyrektorów sportowych i prezesów.

Jak podaje portal tuttomercatoweb.com zawodnikowi Wisły mają się przyglądać Inter, Milan, Atalanta, Roma i Sassuolo. Oczywiście, mówimy tu o wstępnym zainteresowaniu, monitorowaniu jego postępów… Niemniej lato może być dla Buksy całkiem ciekawe. Przede wszystkim do rozstrzygnięcia pozostaje co dalej z jego grą w Wiśle.

Rozmowa z Jarosławem Królewskim, jednym z trzech nowych współwłaścicieli Wisły

Kontrakt napastnika obowiązuje do 31 grudnia tego roku i teoretycznie już latem Buksa mógłby podpisać umowę z nowym klubem (obowiązującą od stycznia 2021). Oczywiście, Wisła jest bardzo zainteresowana przedłużeniem kontraktu i to wcale nie jest wykluczone, bo rodzina Buksów bardzo ostrożnie i rozsądnie podchodzi do kariery Aleksandra. Z drugiej strony wiadomo jednak, że przy dużym zainteresowaniu nie będzie łatwo Buksy zatrzymać. Tak, czy inaczej najbliższe miesiące będą bardzo interesujące…

Czytaj Super Express nie wychodząc z domu. Kup Super Express tutaj:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze