Legendarny klub chce Bartłomieja Drągowskiego! Może paść polski rekord! [TYLKO W SE]

Bartłomiej Drągowski bronił jak natchniony
Autor: ANDRZEJ LANGE/SUPER EXPRESS Bartłomiej Drągowski bronił jak natchniony

To może być jeden z najgłośniejszych transferów polskiego piłkarza w letnim okienku transferowym i jeden z najwyższych w historii polskiego futbolu! Jak wynika z informacji Super Expressu, legendarny klub, jeden z największych na świecie, jest bardzo mocno zainteresowany Bartłomiejem Drągowskim (23 l.). W grę wchodzą duże pieniądze. Bardzo możliwe, że padnie rekord transferowy za golkipera z naszego kraju!

Bartłomiej Drągowski, obecnie piłkarz Fiorentiny, od dłuższego czasu znajduje się w świetnej formie. W tym momencie można zaryzykować stwierdzenie, że to jeden z pięciu najlepszych bramkarzy Serie A.

W tym sezonie "Drążek" rozegrał 26 meczów w lidze, w 7 z nich zachowując czyste konto. Rewelacyjna forma młodego Polaka sprawia, że już od dawna interesują się nim kluby o wiele mocniejsze, choćby pod względem finansowym, od Fiorentiny. Prasa pisała na przykład o zainteresowaniu angielskiego Bournemouth, ale oferta ponad 10 milionów funtów została przez Włochów odrzucona.

Tak Barcelona przygląda się Buksie. Zaglądamy za kulisy zainteresowania wielkiego klubu polskim talentem

Piłkarz, który do Włoch trafił z Jagiellonii, miał w Italii nieudany początek, długo był tylko rezerwowym, następnie wypożyczonym do Empoli. "Nagle" jednak odżył i, jak wspomniano wyżej, teraz to czołówka Serie A.

Bartłomiej Drągowski
Autor: East News Bartłomiej Drągowski

Niewykluczone jednak, że latem wielki transfer "Drążka" dojdzie do skutku, bo jak wynika z informacji Super Expressu, pozyskanych we Włoszech, Drągowskim jest zainteresowany wielki AC Milan. Ostatnio pod względem sportowym ten klub nie nawiązuje do swoich najlepszych tradycji, ale ambicje w Mediolanie są wciąż wielkie.

Adam Nawałka zabrał głos! Były selekcjoner mówi o PRZYSZŁOŚCI Arkadiusza Milika

Z naszych informacji, z dobrego, albo inaczej - stuprocentowo pewnego włoskiego źródła – wiemy, że Milan widzi w Drągowskim następcę Gianluigiego Donnarummy (21 l.). Wiadomo, Włoch to świetny bramkarz, ale… Po pierwsze, latem zostanie mu tylko rok kontraktu z Milanem, po drugie – jest w świetnej formie i chce grać w Lidze Mistrzów, a po trzecie – zarabia aż 6 milionów euro.

Drągowski, jeśli dojdzie do transferu, jest opcją o wiele tańszą w sensie kontraktu indywidualnego. Sprzedając Donnarummę, Milan zarobi kilkadziesiąt milionów euro. A Polak będzie jednak sporo tańszy również pod względem kwoty transferowej.

Wojciech Szczęsny
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Wojciech Szczęsny

Drągowski wpisuje się też w strategię Milanu, który chce ściągać młodych graczy, może nie z pierwszych stron gazet, ale bardzo utalentowanych. Drągowski, który gra w Serie A już od dłuższego czasu, zna kraj i język, ma duże umiejętności, więc nic dziwnego, że wydaje się idealnym kandydatem. Oczywiście, są też inni, jak Cragno, Mereta, Gollini, ale nasz włoski informator zapewnia, że Polak jest na tej liście życzeń bardzo wysoko.

Polka najdroższą piłkarką na świecie?! Wielka wycena Ewy Pajor!

Do tej pory rekordowy transfer Polaka, jeśli chodzi o bramkarzy, to przejście Wojciecha Szczęsnego z Arsenalu do Juventusu za około 14 mln euro. Drągowski może być jeszcze droższy. Mimo epidemii, która na pewno będzie miała wpływ na sytuację na transferowym rynku.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze