Górnik Zabrze

i

Autor: gornikzabrze.pl Górnik Zabrze po meczu z Rakowem

Za kulisami ekstraklasy

Tak się bawią ligowcy po zwycięstwie – film prosto z szatni! A trenerowi aż brakuje słów z emocji

2022-08-08 11:53

W późny niedzielny wieczór na Arenie Zabrze gospodarze niespodziewanie wygrali 1:0 z Rakowem. Goście co prawda zaczęli składem mocno odbiegającym od tego, który kibice zwykli oglądać w spotkaniach pucharowych częstochowian, w II połowie jednak Marek Papszun pchnął do boju już niemal wszystkich najlepszych, jakich ma do dyspozycji. A jednak przyjezdni nie zdołali odwrócić losów spotkania!

- Cieszy mnie oczywiście zwycięstwo i cieszy fakt, że po raz drugi z rzędu jest to wygrana „do zera”. Bardzo mocno się na nią napracowaliśmy, zwłaszcza w pierwszej połowie, w której zdobyliśmy zwycięską – jak się później okazało – bramkę. Cieszy mnie też fakt, że potrafimy grać z wielką intensywnością – trener Bartosch Gaul przywiązuje wielką wagę właśnie do tego elementu fizycznego w grze swych podopiecznych. Całkiem niedawno przyznawał, że momentami treningi Górnika to ledwie 70 procent tej intensywności, z jaką pracowali jego podopieczni w... rezerwach Mainz w czwartej lidze.

To nie są dobre chwile dla Rakowa. Bolesne wieści, kłopoty na wiele tygodni

Teraz szkoleniowiec zabrzan jest dużo bardziej usatysfakcjonowany tym, co w zakresie intensywności prezentują jego zawodnicy. - Biegamy dużo więcej i cieszę się, że zespół tak szybko zrozumiał, jak bardzo jest to potrzebne. Jeżeli nawet nie wszystkie piłkarskie rzeczy jeszcze nam wychodzą, to dzięki intensywnej pracy zrobiliśmy krok do przodu – podkreślał Gaul. Boiskowe emocje udzieliły mu się tak bardzo, że w pewnym momencie brakło mu słów, by określić działania swej drużyny. - Zależało nam, żeby od pierwszej minuty – nie, wiem, jak to powiedzieć ładnie, więc powiem tak, jak zawodnikom – zapieprzać na boisku – dodawał z uśmiechem 34-letni szkoleniowiec.

Tak Górnik zdobył zwycięskiego gola w meczu z Rakowem

Tak się bawi Górnik – film prosto z szatni!

Zwycięstwo z Rakowem wywołało euforię na trybunach – kibice długo nie chcieli puścić zawodników z murawy do tunelu. Zabawa trwała też później, już w samej szatni, a rozkręcał ją ten, który pamięta jeszcze zabrzańską drużynę z Łukaszem Skorupskim czy Arkadiuszem Milikiem. To Paweł Olkowski, który z niejednego piłkarskiego pieca chleb jadł, a na Roosevelta wrócił po ośmioletniej nieobecności, pierwszy dał sygnał do świętowania. Sami zobaczcie!

Rozkręca się przy Poldim. Choć dzieli ich osiemnaście lat, Górnik będzie mieć pociechę z tego duetu!

Sonda
Czy Bartosch Gaul sprawdzi się w roli trenera Górnika Zabrze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze