Martin Sevela

i

Autor: Cyfrasport Martin Sevela

Tego jeszcze nie grali! Arabowie PODKUPILI trenera klubowi Ekstraklasy

2021-07-01 20:33

W klubach PKO Bank Polski Ekstraklasy pełną parą ruszyły przygotowania do nowego sezonu ligowych rozgrywek. Już jednak na tym etapie spory problem mają w KGHM Zagłębiu Lubin. Już po starcie treningów okazało się bowiem, że lubinianie muszą poszukiwać nowego trenera. Ich dotychczasowego szkoleniowca, Martina Sevelę... wykupił klub z Arabii Saudyjskiej!

Uwaga wszystkich kibiców piłkarskich skupia się oczywiście na mistrzostwach Europy. Te wchodzą bowiem w decydującą fazę. Już w piątek i sobotę poznamy półfinalistów, a cały przyszły tydzień upłynie na walce w strefie medalowej. Niektórzy muszą jednak myśleć już o losach sezonu klubowego 2021/2022. Do tego grona należą m.in. ekipy PKO Bank Polski Ekstraklasy, które pełną parą trenują już w obliczu nowych rozgrywek ligowych.

Problem Zagłębia

Z problemem muszą się teraz zmierzyć włodarze KGHM Zagłębia Lubin. Z szeregami ich klubu niespodziewanie pożegnał się bowiem trener Martin Sevela. Powód, dla którego Słowak zrezygnował z prowadzenia dolnośląskiej drużyny, jest jednak na warunki polskiego futbolu bardzo niestandardowy. Szkoleniowca zdecydował się bowiem wykupić saudyjskim Abha Club, uiszczając sumę odstępnego wynegocjowaną z włodarzami Zagłębia.

Zobacz też: Ekspertowi TVP grożono PORWANIEM DZIECI! Wyznanie polskiego piłkarza mrozi krew w żyłach

Teraz włodarze "Miedziowych" muszą skupić się na jak najszybszym znalezieniu następcy Martina Seveli. Sam fakt rozbicia okresu przygotowawczego nikogo w Lubinie nie cieszy, ale z drugiej strony trener otrzymał życiową szansę zarobienia bez wątpienia naprawdę dobrych pieniędzy, a i lubinianie zainkasują swoje.

Martin Sevela prowadził Zagłębie Lubin przez niemal dwa lata - od września 2019 roku.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze