Termalica Nieciecza - Zagłębie Lubin

Autor: CYFRA SPORT Termalica Nieciecza - Zagłębie Lubin

Termalica Nieciecza - Zagłębie Lubin 0:1. Słonie znów bez punktów u siebie

2016-12-02 20:58

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Lubin 0:1 na otwarcie 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Czesława Michniewicza znów stracili punkty na własnym obiekcie! Tym razem ulegli ekipie, która przełamała serię czterech spotkań bez zwycięstwa. "Miedzowi" znów wracają do formy?

Choć piłkarze Termaliki spisują się rewelacyjnie w tym sezonie, to od kilku spotkań nie radzą sobie zbyt dobrze na własnym boisku. Na cztery ostatnie mecze, wliczając piątkowy z Zagłębiem, zdobyli zaledwie dwa punkty. Co gorsze, zaliczyli drugą porażkę z rzędu w Niecieczy. W 18. kolejce Ekstraklasy dali sobie odebrać punkty Zagłębiu, które dawno zapomniało o dobrej grze z początku sezonu.

Być może cenne zwycięstwo z trzecią ekipą w tabeli przypomni piłkarzom Piotra Stokowca, jak grać, aby regularnie inkasować trzy "oczka"? Z Termaliką zaprezentowali się solidnie, nie dopuszczając gospodarzy do wielu sytuacji podbramkowych. Już w 5. minucie objęli prowadzenie dzięki bramce Buksy i nie oddali go do samego końca. W ostatnich minutach bronili się bezpiecznie, daleko od własnego pola karnego. W nagrodę Zagłębie awansowało na 6. lokatę w tabeli. Termalika wciąż jest 3. ekipą Ekstraklasy, ale to się może zmienić, jeśli swój piątkowy mecz wygra Legia.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
Bramki: Buksa 5

Termalica: Pilarz – Fryc, Putiwcew, Osyra, Sitya – Kupczak – Gergel (46. Guba), Jovanović (71. Kowal), Babiarz (C), Miśak – Stefanik (46. Kędziora)

Zagłębie: Polacek – Todorovski, Guldan, Jach, Cotra (43. Łukasz Piątek) – Tosik, Kubicki – Janus (85. Woźniak), Jagiełło, Janoszka (C) – Buksa (79. Nespor)

Żółte kartki: Babiarz, Putiwcew - Janoszka, Jagiełło