Piast Gliwice

Autor: CYFRASPORT

Termalica - Piast 3:5. KOSMICZNY MECZ na otwarcie stadionu w Niecieczy!

2015-11-20 21:02

Mecz Termalica - Piast Gliwice otworzył 16. kolejkę Ekstraklasy i kameralny stadion w maleńkiej Niecieczy. Gospodarze przegrali, ale kibice zapamiętają to spotkanie na długo. Obejrzeliśmy aż osiem bramek, a goli mogło być jeszcze więcej! Piast umacnia się na fotelu lidera.

20 listopada 2015 roku przeszedł do historii polskiej piłki - najwyższa klasa rozgrywkowa zawitała do liczącej zaledwie 750 mieszkańców Niecieczy. Ciężko powiedzieć, czy cała wieś przyszła dziś na mecz, na obiekcie naliczono ponad 2600 widzów.

Piast Gliwice jakiego nie znacie!

Kibice gospodarzy cieszyli się tylko między 25. a 27. minutą. Wtedy Dawid Sołdecki doprowadził do wyrónania, chwile później na 2:1 podwyższył Foszmańczyk. Skuteczniejsi byli jednak prowadzący w tabeli goście. Prowadzili już od szóstej minuty, po golach Termaliki równie szybko co stracili, to odzyskali prowadzenie. Potem dołożyli jeszcze dwa gole, gosdpodarze jeden. Termalica przy stanie 2:4 zmarnowała rzut karny!

Efekt jest taki, że Piast ma już 37 punktów i aż o 11 wyprzedza Legię. Teraz pdwójne derby dla lidera: mecze z Ruchem u siebie i Górnikiem w Zabrzu. Termalika utknęła na 10. miejscu, ale z taką grą (i własnym stadionem) powinna liczyć się w grze o czołową "8".

Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 3:5 (2:3)

Bramki: Termalica - Dawid Sołdecki 25' Tomasz Foszmańczyk 27' Tomasz Foszmańczyk 61' , Piast - Kornel Osyra 6' Kamil Vacek 29' Josip Barisić 30' Martin Nespor 49' Tomasz Mokwa 81'

Termalica: Sebastian Nowak, Dalibor Pleva (85' Patryk Fryc,) Michał Markowski, Dawid Sołdecki, Dariusz Jarecki, Dawid Plizga, Tomasz Foszmańczyk, Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak, Emil Drozdowicz, Wojciech Kędziora (70' Martin Juhar)

Piast: Jakub Szmatuła, Hebert Uros Korun, Kornel Osyra, Mateusz Mak (65' Gerard Badia), Patrik Mraz, Radosław Murawski, Marcin Pietrowski, Kamil Vacek (72' Tomasz Mokwa), Josip Barisić (56' Bartosz Szeliga), Martin Nespor