Janusz Filipiak

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Janusz Filipiak

Nie ma wątpliwości

To koniec Jakuba Tabisza w Cracovii? Klamka zapadła, bezwzględne słowa prezesa Filipiaka

2022-11-24 16:19

Afery w PZPN ciąg dalszy, z każdym dniem docierają do nas coraz to nowe informacje dot. zatrzymania Macieja Sawickiego oraz Jakuba Tabisza. Na temat tego drugiego, który pełni także funkcję wiceprezesa Cracovii, głos zabrał właściciel i prezes „Pasów” Janusz Filipiak. Właściciel Komarchu w rozmowie z portalem „Sportowe Fakty” odpowiedział także na pytanie o przyszłość Tabisza w krakowskim klubie.

Zatrzymani za działanie na szkodę PZPN

Cała afera rozpoczęła się w poniedziałek, gdy media obiegła informacja, że CBA zatrzymało dwóch wysoko postawionych działaczy piłkarskich. Jak się później okazało, chodziło o byłego sekretarza generalnego PZPN Macieja Sawickiego, a także Jakuba Tabisza – członka zarządu PZPN oraz wiceprezesa Cracovii. Obu postawiono już zarzuty prokuratorskie. Podejrzewa się ich o działanie na szkodę rodzimego związku. Wraz z upływem czasu na wierzch wciąż wychodzą jednak nowe fakty dotyczące całej sprawy.

Prawa ręka Zbigniewa Bońka zabrała głos po zatrzymaniu przez CBA. Były sekretarz PZPN mówi o podpisanym kontrakcie. "Związek zarobił duże pieniądze"

Tabisz zawieszony przez Cracovię

Wobec obu mężczyzn zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju, konfiskaty paszportów oraz bezwzględnego zakazu kontaktu z wybranymi osobami. Obaj musieli także złożyć poręczenie majątkowe. W przypadku Sawickiego było to ćwierć miliona złotych, w przypadku Tabisza – suma dwukrotnie większa. Drugiego z wymienionych panów czekają także sankcje od klubu, Tabisz pełni bowiem funkcję wiceprezesa Cracovii. - W najbliższych dniach zostanie zwołane posiedzenie rady nadzorczej, podczas którego zostanie podjęta decyzja o zawieszeniu wiceprezesa – powiedział w rozmowie z portalem „Sportowe Fakty” właściciel krakowskiego klubu Janusz Filipiak.

Tak Andrzej Duda oglądał mecz Polska - Meksyk. Tłum żołnierzy obok prezydenta

Jakub Tabisz – informacje

Jakub Tabisz z Cracovią związany jest od 2003 roku. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Zarządu klubu, odpowiedzialnego za pion finansowy. W czerwcu 2011 roku został również wybrany na członka Wydziału Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN. Rok później został wybrany członkiem Zarządu PZPN z ramienia klubów ekstraklasy.

Jerzy Brzęczek SZCZERZE z Kataru. To BRUTALNY ZAWÓD...
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze