Vladan Kovacević

i

Autor: Cyfrasport Vladan Kovacević może być w przyszłości bohaterem głośnego transferu

Piłkarz Rakowa zachwyca

To najlepszy bramkarz w ekstraklasie. Konkurentów zostawił daleko w tyle, nie ma na niego mocnych

2023-05-11 13:15

To dla niego drugi sezon w ekstraklasie. Po raz kolejny Vladan Kovacević pokazał, że nie ma sobie równych w polskiej lidze. Bramkarz Rakowa Częstochowa konkurencję zostawił daleko w tyle.

Przed rokiem też był najlepszy

W poprzednim sezonie Raków sięgnął po wicemistrzostwo Polski. Wkład w to osiągnięcie miał Vladan Kovacević dla którego był to premierowy rok w naszej lidze. Po zakończeniu rozgrywek został wybrany najlepszym bramkarzem. Wydawało się, że odejdzie z częstochowskiej ekipy. Łączony był z kilkoma klubami, ale ostatecznie nie zmienił barw. Został w Rakowie na kolejny sezon i nie żałuje, bo w tej edycji wywalczył już mistrzostwo Polski. To pierwszy tytuł w historii drużyny spod Jasnej Góry. Serb zapisał się zatem w dziejach częstochowian.

Czyste konto w 16 występach

Indywidualnie też zasłużył na pochwały. Pewnie znów zgarnie nagrodę dla najlepszego bramkarza. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek może pochwalić się tym, że w 16 meczach zachował czyste konto. To najlepszy wynik spośród wszystkich golkiperów w lidze. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Filip Bednarek z Lecha Poznań, który nie dał się pokonać w 13 spotkaniach. Podium zamyka Henrich Rivas z Widzewa Łódź. Słowak na zero z tyłu zagrał w 12 meczach. Kolejne pozycje zajmują: Karol Niemczycki z Cracovii (11 czystych kont), Adrian Lis z Warty Poznań (10), Bartosz Mrozek ze Stali Mielec (10) i Frantisek Plach z Piasta Gliwice (10).

Sonda
Czy Vladan Kovacević z Rakowa to najlepszy bramkarz w Ekstraklasie?
PKO Ekstraklasa Raport 08.05
Najnowsze