Igor Strzałek

i

Autor: Cyfrasport Igor Strzałek

Młodzieżowiec w natarciu

To on ma być przyszłością Legii. "Jest młody, a gra jak doświadczony piłkarz"

2023-02-05 10:40

Wprawdzie w ekstraklasie zadebiutował w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, gdy dostał kilka minut. Jednak dopiero teraz Igor Strzałek po raz pierwszy zagrał w wyjściowym składzie Legii. Trener Kosta Runjaić postawił na obiecującego młodzieńca w wygranym 2:1 starciu z Zagłębiem Lubin w 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy. To był dopiero jego trzeci występ w polskiej lidze.

Był lekki stres, ale wykonał założenia

Młodzieżowiec nie zawiódł zaufania szkoleniowca. Zagrał w miejsce Bartosza Kapustki, który pauzował za żółte kartki. - Wykonałem swoje założenia - powiedział Igor Strzałek w rozmowie z oficjalną stroną Legii. - Chciałem szybko wprowadzić się do spotkania dwoma, trzema podaniami, aby następnie decydować się na więcej akcji ofensywnych. Miałem wsparcie od Bartosza Slisza i Josue. Był lekki stres, ale wszystko udało się zrealizować - wyznał młody piłkarz.

Wypatrzył go Aleksandar Vuković

W poprzednim sezonie już trener Aleksandar Vuković zwrócił uwagę na młodego zawodnika. Igor Strzałek dostawał szansę w sparingach, był skuteczny i pojechał na zgrupowanie do Dubaju. Grywał w trzecioligowych rezerwach, a w lidze pokazał się na koniec rozgrywek w meczu z Cracovią.

Runjaić jest dumny jego z progresu

Teraz postawił na niego trener Kosta Runjaić. Przed tygodniem Strzałek dostał trzy minuty w meczu z Koroną Kielce, a teraz zagrał przez 68 minut z Zagłębiem Lubin. To jego trzeci występ w ekstraklasie. - Strzałek to młody piłkarz, ale gra jak zawodnik bardzo doświadczony - powiedział szkoleniowiec, cytowany przez klubowe media. - W ostatnim czasie był w bardzo dobrej formie, pokazywał to na treningach. Postawą zasłużył na szansę. Pojawił się w składzie pod nieobecność Bartosza Kapustki. To była dla nas normalna decyzja. Uważam, że wykonał bardzo dobrą pracę. Nie był nerwowy. Jestem dumny z progresu, który poczynił - podkreślił szkoleniowiec Legii.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze