Tomas Pekhart

i

Autor: Cyfra Sport Tomas Pekhart

W Legii liczą na gole Czecha

Tomas Pekhart znów będzie skuteczny? "Pokazał naturę łowcy bramek"

2023-02-19 11:31

W przerwie zimowej Tomas Pekhart po półrocznym rozbracie wrócił do Legii. Czeski napastnik na razie jest rezerwowym. Dwa razy wszedł z ławki, a w ostatnim meczu z Cracovią strzelił gola na wagę punktu. Czy będzie tak skuteczny jak przed dwoma laty, gdy sięgał po koronę króla strzelców polskiej ligi?

To jeszcze nie czas Carlitosa

Trener Kosta Runjaić bardzo liczy na skuteczność czeskiego napastnika. Kontuzjowany jest bowiem Carlitos, który na początku rundy w starciu z Koroną Kielce złamał prawą rękę. Ostatnio Hiszpan wrócił do treningów z zespołem, ale do gry jeszcze nie jest gotowy. Szkoleniowiec na konferencji prasowej przed meczem z Piastem stwierdził, że nie będzie ryzykował zdrowiem piłkarza. - Carlitos błyskawicznie się regeneruje po operacji złamanej ręki - powiedział trener Kosta Runjaić, cytowany przez klubowy portal. - Jednak stwierdziliśmy, że nie będziemy ryzykować. Carlitos powinien wrócić do gry na mecz z Widzewem Łódź - zdradził na konferencji prasowej przed starciem z Piastem Gliwice w 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy.

Pekhart nie potrzebuje dużo czasu

Szkoleniowiec zapowiedział, że szanse dostanie za to Tomas Pekhart, który z dobrej strony pokazał się w spotkaniu z Cracovią. - Dyspozycja Tomasa Pekharta poprawia się każdego dnia - zachwalał zawodnika. - Na ten moment nie wiem jeszcze czy zagra od pierwszej minuty z Piastem. W poprzedniej kolejce pokazał, jaką wartość wnosi do naszej drużyny i jego znaczenie będzie rosło z czasem. Dzięki swojemu doświadczeniu Tomas nie potrzebuje dużo czasu, aby zgrać się z resztą drużyny. Strzelił wtedy bardzo ważnego gola. Pokazał, że ma naturę łowcy bramek. Rozważamy opcję, aby Tomas zagrał od początku w spotkaniu z Piastem - wyznał trener Runjaić, którego wypowiedź przywołała klubowa strona Legii.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
PKO Ekstraklasa Raport 13.02
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze