Dawid Szulczek

i

Autor: Cyfrasport Dawid Szulczek wierzy, że Warta Poznań utrzyma się w lidze

Trener drużyny ekstraklasy szuka natchnienia u... trzecioligowca! I czeka też na pierwszą wygraną od pół roku

2022-10-13 16:01

Po ponadmiesięcznej przerwie ligowa piłka wraca do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie swoje mecze o punkty w roli gospodarza rozgrywa poznańska Warta. Stadion Dyskobolii – zwłaszcza w tym sezonie – nie jest jednak sprzymierzeńcem „Zielonych”. W czterech rozegranych tutaj jesienią meczach jego gracze zdobyli tylko jeden punkt.

Generalnie na wygraną na tym obiekcie podopieczni Dawida Szulczka czekają już pół roku! Po raz ostatni wygrali w Grodzisku 10 marca, pokonując Cracovię. W sobotę w starciu z Jagiellonią spróbują ową fatalną passę (siedem meczów bez zwycięstwa „u siebie”) przełamać. Szkoleniowiec Warty natchnienia i motywacji dla swych zawodników szuka u... trzecioligowca! - Lechia pokazała, co można przeciwko Jagiellonii wykorzystać – powiedział Szulczek przed potyczką z białostoczanami.

Trener poznaniaków odwołał się w ten sposób do środowej potyczki „Jagi” w Zielonej Górze z miejscową Lechią w II rundzie Pucharu Polski. Zajmujący piąte miejsce w grupie III trzeciej ligi gospodarze niespodziewanie ograli ekipę z Podlasia. - Jagiellonia próbowała grać tak jak w lidze, ale szwankowała skuteczność. Rywal był natomiast mocno zmotywowany, dostał skrzydeł, a wszyscy jego piłkarze wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności – oceniał Dawid Szulczek. Dodał jednak, że jego zespołowi równie wielkiej motywacji nie braknie. - W Warcie, niezależnie od ostatniego wyniku, zadziorność i determinacja jest zawsze na maksymalnym poziomie – zapewnił.

„Warciarze” - jakby na potwierdzenie słów swego szkoleniowca - w środę wygrali sparing z trzecioligową Polonią Środa Wielkopolska 3:0, a łupem bramkowym podzielili się Enis Destan, Milan Corryn i junior Mateusz Lechowicz. Mecz Warta Poznań – Jagiellonia Białystok rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17.30 w Grodzisku Wielkopolskim. Transmisja na antenie Canal+ Sport.

PKO Ekstraklasa Raport odc. 8
Sonda
Kto w sezonie 2022/2023 zostanie piłkarskim mistrzem Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze