Kosta Runjaić

i

Autor: Cyfrasport Kosta Runjaić

Niezagojona rana szkoleniowca ze stolicy

Trener Legii ma rachunki do wyrównania z rewelacją Pucharu Polski. KKS Kalisz już raz sprawił mu psikusa

2023-03-07 15:41

W tym sezonie Legia ma apetyt na zdobycie Pucharu Polski. Po raz ostatni triumfowała w rozgrywkach przed pięcioma laty. Teraz w półfinale zmierzy się z rewelacyjnym KKS Kalisz. Drugoligowiec w tej edycji jest pogromcą klubów z ekstraklasy. Ustalono datę tego spotkania. Tak niedawno trener Kosta Runjaić powiedział o rewelacji tych rozgrywek. Wspomniał o niezagojonej ranie. Co miał na myśli szkoleniowiec wicelidera ekstraklasy?

Kalisz postrachem klubów ekstraklasy

Gospodarzem półfinału będzie KKS Kalisz. Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia o godz. 20.30. Drugoligowiec w tym sezonie zajmuje drugie miejsce w lidze, a w Pucharze Polski wyeliminował przedstawicieli ekstraklasy. W Kaliszu poległ Widzew Łódź, Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław. Co ciekawe, trener Legii Kosta Runjaić ma nienajlepsze wspomnienia z rywalizacji z tym zespołem. W poprzednim sezonie prowadzona przez niego Pogoń Szczecin przegrała z tym zespołem 1:2 w I rundzie.

Legia chce zdobyć Puchar Polski

- Czekaliśmy z napięciem na wyniki losowania Pucharu Polski - powiedział niedawno Kosta Runjaić, cytowany przez oficjalną stroną klubu z Łazienkowskiej. - Gra w półfinale dla każdej drużyny jest czymś szczególnym. Dla mnie było tak naprawdę obojętne, kogo wylosujemy. Chcemy dojść do finału i wygrać trofeum. Gdy byłem trenerem Pogoni Szczecin, przegrałem w Kaliszu po dziwnym spotkaniu. Można powiedzieć, że mamy pewną ranę do zagojenia. Mamy jeszcze trochę czasu do spotkania z KKS-em Kalisz. Musimy się do tego przygotować, ale na razie skupiamy się na ligowych rywalizacjach - stwierdził szkoleniowiec warszawskiej drużyny.

Sonda
Kto wygra Puchar Polski w sezonie 2022/23?
PKO Ekstraklasa 2023.03.06
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze