WAŻNE zmiany w Lechu. Nowy WŁAŚCICIEL!

2021-01-27 16:07 PSt
Lech Poznań, Stadion
Autor: East News Lech Poznań, Stadion

Od kilkunastu miesięcy w Lechu Poznań trwał proces zmian w strukturach właścicielskich klubu. Teraz wszyscy w Poznaniu mogą głęboko odetchnąć, wszystko zostało bowiem dopięte na ostatni guzik. Nowym większościowym udziałowcem, a zarazem prezesem „Kolejorza” został Piotr Rutkowski.

Pierwsze informacje na temat potencjalnej „zmiany warty” w poznańskim klubie przekazał około rok temu ojciec Piotra Rutkowskiego – Jacek. To właśnie on od 2006 roku był właścicielem Lecha. Rutkowski senior planował przekazać klub w ręce swoich dzieci, a cały proces rozpoczął się jeszcze w ubiegłym roku. Teraz został on formalnie zakończony.

Arkadiusz Milik zarobi w Marsylii FORTUNĘ. Kwota szokuje | Futbologia

- Często byłem pytany czy planuję sprzedać „Kolejorza”. Nigdy nie rozważałem takiej opcji. Zawsze podkreślałem, że Lech to klub rodzinny. I chcę żeby tak pozostało przez długie lata – podkreślał swego czasu były już właściciel poznańskiego klubu.

Dino Stiglec w Legii Warszawa? Piłkarzowi kończy się kontrakt ze Śląskiem

W wyniku całej procedury większościowym udziałowcem Lecha Poznań został syn Jacka Rutkowskiego – Piotr. Pakiet mniejszościowy przejęła natomiast jego córka – Maja. Do zmian doszło także w zarządzie klubu. „Kolejorz” będzie miał od tego momentu dwóch prezesów: Piotra Rutkowskiego oraz Karola Klimczaka. „Karol Klimczak jako prezes zarządzający nadal odpowiadać będzie za bieżące funkcjonowanie oraz biznesowy rozwój klubu. Z kolei Piotr Rutkowski jako prezes - właściciel będzie nadzorował nadal obszar sportowy klubu, a także wytyczał strategiczne kierunki jego rozwoju” – głosi oficjalne oświadczenie Lecha.

Lech Poznań w bieżącym sezonie ekstraklasy spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Podopieczni Dariusza Żurawia w 14 spotkaniach uzbierali 17 punktów, co daje im ledwie 9. lokatę w ligowej tabeli. „Kolejorz” ligowe rozgrywki zainauguruje już w najbliższą sobotę o godzinie 20:00, kiedy to zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Najnowsze