Michał Skóraś

i

Autor: Cyfra Sport Michał Skóraś

Co ze zdrowiem gwiazdy Lecha?

Wiadomo co z Michałem Skórasiem. Jest oficjalny komunikat. Koniec wszelkich wątpliwości

2022-11-13 12:53

W rundzie jesiennej Michał Skóraś spisywał się wyśmienicie. Należał do liderów Lecha Poznań w lidze, błyszczał także w Lidze Konferencji. W pełni zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski na mundial w Katarze. Jednak w meczu z Jagiellonią w 17. kolejce PKO BP Ekstraklasy na początku drugiej połowy opuścił boisko. Co się stało? Jest oficjalny komunikat. Koniec wszelkich wątpliwości.

Ostatnio goście programu PKO Bank Polski Ekstraklasa był Piotr Reiss. Były napastnik Kolejorza podkreślał, że Michał Skóraś powinien znaleźć się w składzie reprezentacji Polski na mundial. Nie pomylił się, bo obiecujący zawodnik dostał nominację od selekcjonera kadry Czesława Michniewicza. Skóraś jesienią strzelił we wszystkich rozgrywkach 10 goli. - Jest bardzo dynamicznym zawodnikiem - opisywał zawodnika Piotr Reiss. - To bardzo ważny atut na jego pozycji. Przede wszystkim ma bardzo dobrą wydolność. Poprawił zdecydowanie grę w obronie, co jest także bardzo ważne. Ale co najważniejsze: poprawił także skuteczność. W zeszłym sezonie miał wiele sytuacji do zdobycia bramek, ale nie zawsze je wykorzystywał. W tej edycji pokazuje za to bardzo dobrą skuteczność. Ten chłopak mocno rozwinął się w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że dalej będzie się tak rozwijał - zaznaczył były napastnik poznańskiego klubu.

Skóraś wyszedł w pierwszym składzie Lecha w wyjazdowym meczu z Jagiellonią. Jednak na początku drugiej połowy złapał się za nogę i zasygnalizował zmianę. Opuścił boisko. Trener John van den Brom martwił się stanem zdrowia podopiecznych. - Kończymy rundę w dobrym stylu. Jedyne mało pozytywne informacje to urazy Antonio Milicia oraz Michała Skórasia. Nie wiemy, jak to poważne kontuzje. Wierzymy, że Michał pojedzie na mundial - podkreślił Holender.

Piłkarz po spotkaniu w Białymstoku także uspokajał. Tłumaczył, że poczuł drobny ból w jednym z mięśni. Nie chciał ryzykować i stąd zmiana. Mówił, że nic groźnego się nie stało. Potwierdził to dziś Lech w oficjalnym komunikacie w mediach społecznościowych. - Michał zdrowy i gotowy na wyjazd na Mistrzostwa Świata - czytamy na oficjalnym koncie Lecha na Twitterze.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 12
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze