Wielka kasa dla polskich klubów! Nowy sponsor polskiej ekstraklasy

2019-10-18 16:51 MSo
PKO BP Ekstraklasa
Autor: Cyfra Sport PKO BP Ekstraklasa

W piątek ogłoszono, że PKN ORLEN został nowym partnerem Ekstraklasy. Logotyp koncernu będzie pojawiał się m.in. podczas transmisji czy na nośnikach na stadionach. To świetna wiadomość dla polskich klubów, na których konta z pewnością wpłyną kolejne, pokaźne sumy od sponsora.

Kolejna ze spółek skarbu państwa dołącza do grona firm sponsorujących polską Ekstraklasę. Po LOTTO i PKO BP, do tego grona dołącza także PKN ORLEN. Logotyp ma pojawić się na grafikach podczas transmisji wszystkich spotkań, a także na nośnikach reklamowych za bramkami.

Orlen ma wspierać również Ekstraklasa Live Park. Zadowolony z nawiązania współpracy był prezes zarządu, Daniel Obajtek. - Piłkarska Ekstraklasa to ponad milion widzów zgromadzonych co tydzień przed telewizorami i kolejne miliony kibiców śledzących z uwagą wyniki tych rozgrywek. Jesteśmy przekonani, że tak jak w przypadku innych sportów, nasze zaangażowanie w piłkę nożną przyniesie nam wymierne korzyści - mówił. 

Ze wsparcia ze strony PKN Orlen cieszył się również Prezes Zarządu Ekstraklasy S.A. – Witamy kolejną potężną polską firmę wśród Oficjalnych Partnerów Ekstraklasy. Piłka nożna i rozgrywki klubowe są doskonałym obszarem do wzmacniania swojej marki i budowania silnych więzi z klientami dzięki emocjom towarzyszącym rozgrywkom sportowym. W ramach współpracy nie będziemy skupiać się wyłącznie na świadczeniach promocyjnych, ale chcemy tworzyć dla Orlenu szereg możliwości, by zbliżyć tę markę do kibiców - dodał Marcin Amunicki.

Kluby Ekstraklasy z pewnością mogą liczyć na solidny zastrzyk gotówki! PKN ORLEN jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, prowadzącą działalność na 6 rynkach – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. Firma wspiera wielu sportowców - m.in. polskich lekkoatletów, siatkarzy, kluby piłki ręcznej, a także Roberta Kubicę i ROKiT Williams Racing Team.