Kamil Kuzera

i

Autor: Cyfrasport Kamil Kuzera

Kluczowa decyzja

Wyjaśniła się przyszłość trenera Korony Kielce. Kamil Kuzera wie na czym stoi

2023-08-02 14:29

W poprzednim sezonie przejął zespół i utrzymał go w ekstraklasie. Stało się to w ostatniej kolejce. Teraz wyjaśniła się przyszłość Kamila Kuzery. Szkoleniowiec Koroną Kielce wie na czym stoi.

Najważniejszy jest rozwój klubu

Trener Kamil Kuzera podpisał nową umowę, która obowiązuje do czerwca 2025 roku. - Najważniejszy jest rozwój klubu - powiedział trener Kamil Kuzera, cytowany przez PAP. - Przedłużenie mojej umowy, to tylko cegiełka w tym kierunku. Jako trener chcę cały czas się rozwijać, ale ważne, żeby wszyscy rozwijali się w tym klubie. Poza celem sportowym na ten sezon, to podstawowa sprawa – tłumaczył.

ŁKS będzie zmotywowany

Teraz przed Koroną wyjazdowy mecz z ŁKS-em, który przegrał dwa mecze (0:3 z Legią, 0:2 z Ruchem) i nie strzelił w nich gola. - W meczu w stolicy łodzianie nie wyglądali wcale tak źle, mieli też swoje szanse - opisywał Kuzera. - To Legia zagrała bardzo dobrze. Bilans bramkowy w tych dwóch spotkaniach wskazuje na to, że nie jest dobrze. Dla mnie jednak ŁKS to stabilny zespół, który co prawda popełnia błędy, ale ma dużo atutów w grze ofensywnej – zwracał uwagę i dodał: - Nie patrzymy na dotychczasowe wyniki ŁKS-u. Czeka nas bardzo trudny mecz. Rywale po tych dwóch porażkach będą podwójnie zmotywowani, aby wygrać. Przeciwnik ma swoje problemy, ale my patrzymy przede wszystkim na siebie - stwierdził.

Do Łodzi po trzy punkty

Szkoleniowiec nie ukrywa, co interesuje go w meczu z łódzkim beniaminkiem. - Do Łodzi jedziemy po punkty - zadeklarował. - Jak przegrywasz dwa mecze, to w zespole pojawia się myśl: musisz wygrać, bo jak nie teraz, to kiedy. Ale to jak potoczy się to spotkanie zależy tak naprawdę od nas, jak przeciwnik w tej konfrontacji będzie wyglądał, na ile mu pozwolimy. Jesteśmy w stanie utrudnić życie każdemu rywalowi w tej lidze, ale musimy od początku realizować plan na ten mecz – analizował trener Kuzera.

Sonda
Czy Korona Kielce utrzyma się w PKO BP Ekstraklasie?
Jacek Jaroszewski o sporze z Grzegorzem Krychowiakiem
Najnowsze