Artur Boruc

i

Autor: CyfraSport Artur Boruc

Wyjaśniło się, czy Artur Boruc zostanie w Legii Warszawa na nowy sezon! Decyzja podjęta

2021-05-01 8:00

Artur Boruc udowadnia po podpisaniu kontraktu z Legią Warszawa, że jest nie tylko marketingowym strzałem w dziesiątkę ekipy ze stolicy Polski, ale że także w dalszym ciągu nie zapomniał swojego fachu i broni na naprawdę wysokim poziomie. A jaka będzie przyszłość byłego reprezentanta kraju, którego umowa wygasa po zakończeniu obecnego sezonu? Wszystko jest już jasne - doświadczony piłkarz wie, co go czeka!

Wciąż w formie

Niektórzy kibice mogli się obawiać, że Artur Boruc nie będzie już w stanie wznieść się na poziom znany chociażby z występów w Premier League w barwach Bournemouth. Nic z tych rzeczy jednak. Piłkarz od samego początku swojego drugiego podejścia do występów w Legii Warszawa udowadniał, że jest jak wino - im starszy, tym lepszy. I jeśli w obecnym sezonie "Wojskowi" zapewnili sobie obronę mistrzostwa Polski już na trzy spotkania przed końcem rozgrywek, to w dużej mierze właśnie dzięki swojemu golkiperowi.

Wyjaśniła się przyszłość Łukasza Piszczka! Będzie grał w polskiej trzeciej lidze

Decyzja podjęta

Do tego wszystko warto dodać fakt, że Artur Boruc jest po prostu uwielbiany przez warszawskich kibiców, jako że nigdy nie ukrywał swojego przywiązania do Legii i związków z tym klubem. A to zapewnia mieszankę idealną. Co zatem z przyszłością? Jak informuje dziennikarz Tomasz Włodarczyk z serwisu "meczyki.pl", mimo 41 lat na karku zawodnik w dalszym ciągu zamierza kontynuować karierę. Doświadczony bramkarz będzie piłkarzem Legii Warszawa także i w sezonie 2021/2022, co niesamowicie cieszy kibiców tego zespołu.

QUIZ. Przed wami bramkarska legenda polskiej kadry. Co wiecie na temat Artura Boruca?

Pytanie 1 z 10
Artur Boruc w Ekstraklasie strzelił gola z rzutu karnego. Kto był rywalem Legii? Podpowiadamy: w bramce stał wtedy Norbert Tyrajski, a Legia wygrała 6:0 (sezon 2003/04)

Teraz puchary

Już w wakacje warszawianie staną przed wyzwaniem dobrego zaprezentowania się nie tylko w PKO Bank Polski Ekstraklasie, ale i w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Wszystkim marzy się powtórka z sezonu 2016/2017, w którym Legia Warszawa występowała w Lidze Mistrzów. Będzie jednak o to niezywkle trudno, jako że ścieżka awansu jest długa i wyboista, a i generalna postawa polskich klubów w europejskich pucharach kompletnie nie napawa optymizmem.

Tomaszewski: Euro w Sewilli? Niech się martwią Hiszpanie!
Najnowsze