Piotr Krawczyk

i

Autor: cyfrasport Piotr Krawczyk

31. kolejka ekstraklasy

Zabrzański snajper odżył po powrocie Jana Urbana do klubu. Zdobywa gole arcyważne w grze o utrzymanie

2023-05-05 8:57

Bramka z Koroną na wagę remisu, gol ze Śląskiem otwierający drogę do wygranej – dwa trafienia Piotra Krawczyka dały zabrzanom cztery z ostatnich dziesięciu punktów zdobytych przez nich w lidze. Jan Urban w najlepszym momencie „wyciągnął z lodówki” napastnika, zesłanego tam jeszcze w lutym przez poprzedniego szkoleniowca.

- Dla mnie Piotrek jest pierwszoplanową postacią. Pracuje, strzela bramki… - Urban komplementuje podopiecznego. Zauważa zresztą nie tylko wymierne efekty bramkowe jego występów. - Generalnie to chłopak do gry kombinacyjnej, do której od razu podłączają się inni. Lukas Podolski jest jednym z pierwszych, który właśnie z Piotrkiem i z Erikiem Janżą lubi - że tak powiem po piłkarsku – „poklepać”. I to jest fajne, bo dzięki temu widowisko jest lepsze – analizuje szkoleniowiec.

- Z Lukasem gramy już drugi rok, więc chyba dobrze – i coraz lepiej – się rozumiemy. Moje dwie ostatnie bramki to efekt dwóch asyst Poldiego – przypomina w rozmowie z „Super Expressem” Krawczyk, który w ostatnich tygodniach tymi trafieniami uszył dla Górnika bezpieczny spadochron, pozwalający – miast twardego lądowania w pierwszej lidze – miękko osiąść na ekstraklasowej trawie. Co ciekawe natomiast, w przyszłym sezonie Krawczyka… może na niej zabraknąć, przynajmniej w Zabrzu. Klub nie skorzystał z opcji przedłużenia kończącego się w czerwcu kontraktu napastnika.

W piątkowy wieczór w ramach 31. kolejki ekstraklasy Górnik - zapewne z Krawczykiem w składzie - zagra z poznańską Wartą. Początek meczu o 20.30, transmisja w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra HD.

Sonda
Czy Jan Urban powinien poprowadzić Górnika w przyszłym sezonie?
PKO Ekstraklasa Raport 1.05
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze