Zawodnik Legii mocno uderza w Czesława Michniewicza. Pożalił się na niego w mediach

2021-10-26 18:43
Mattias Johansson
Autor: Cyfrasport Czy Mattias Johansson będzie gwiazdą Legii?

Czesław Michniewicz został zwolniony z posady trenera Legii Warszawa. Sprawa jest szeroko komentowana w mediach i okazuje się, że na temat byłego już szkoleniowca „Wojskowych” postanowił wypowiedzieć się jeden z zawodników odsuniętych przez niego od składu na mecz z Piastem Gliwice. Mattias Johansson w rozmowie ze szwedzkimi mediami zaatakował Michniewicza.

W poniedziałek 25 października Czesław Michniewicz przestał pełnić funkcję trenera Legii Warszawa. Jedną z przyczyn takiej decyzji było to, że drużyna przez niego prowadzona spisywała się fatalnie w Ekstraklasie, gdzie przegrała aż 7 z 10 spotkań i znajduje się dopiero na 15. miejscu w tabeli. Porażek w kraju nie potrafiły zrekompensować dobre wyniki w fazie grupowej Ligi Europy. Innym powodem zmiany trenera mogą być także niepokoje w szatni warszawskiego zespołu. Niedawno zaczęło mówić się o tym, że w Legii stworzyła się grupa zawodników lubiących zbyt częste imprezy, natomiast przed swoim ostatnim spotkaniem z Piastem Gliwice (1:4) trener Czesław Michniewicz odsunął od drużyny czterech piłkarzy, którzy mieli prezentować zbyt niskie zaangażowanie. Wśród nich znalazł się Mattias Johansson, który po zwolnieniu Michniewicza postanowił pożalić się na swojego byłego trenera w szwedzkich mediach.

Legia zabiera głos w sprawie plotki o pijactwie piłkarzy. Proszą o pomoc

Zobacz zdjęcia dziewczyny Matty'ego Casha - przyszłego reprezentanta Polski

Johansson atakuje Michniewicza

Mattias Johansson nie dostawał zbyt wielu szans na grę w zespole mistrza Polski. Częściej pojawiał się na boisku w europejskich pucharach niż Ekstraklasie. W starciu z Leicester pokazał jednak, że ma spory potencjał i Legia może mieć z niego dużo pożytku. Wystąpił on także w spotkaniu z Napoli, jednak przed spotkaniem z Piastem w Gliwicach trener Czesław Michniewicz odsunął go od składu i nie zrobił tego z powodów sportowych. Teraz Mattias Johansson wyjawia, jak cała sytuacja wyglądała z jego perspektywy.

Czesław Michniewicz zabrał głos po zwolnieniu z Legii! Padają konkretne nazwiska

 - Trener był pod presją i może szukał kozłów ofiarnych – zaczął ostro Szwed – Właściwie nie wiem, dlaczego zostałem odsunięty. Trener nie chciał ze mną rozmawiać przed meczem. To była decyzja trenera i nie dostałem żadnego wyjaśnienia. Wszyscy odsunięci piłkarze chcieli z nim o tym porozmawiać, ale on nie chciał – powiedział 29-latek w rozmowie z portalem Fotbollskanalen.

Mattias Johansson zabrał także głos na temat następcy Michniewicza, Marka Gołębiewskiego. Stwierdził, że wydaje się on być dobrym trenerem i jest pozytywnie nastawiony na przyszłość.

Dyrektor sportowy Radosław Kucharski komentuje sytuację w Legii. Mówi o rozstaniu z Czesławem Michniewiczem i angażu Marka Gołębiewskiego

Sonda
Czy pożegnanie się Legii z Michniewiczem to dobra decyzja?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze