Zdobędą pałac wspólnie

2009-02-28 8:00

Polonia Warszawa - Legia Warszawa 0:0. Miały być emocje, bramki i walka, jaka przystoi meczowi derbowemu. Nic z tego. Piłkarze Polonii i Legii zaprezentowali wczoraj antyfutbol i co najwyżej wczasową formę.

Jedynym pozytywem, jaki wynika z derbów, jest fakt, że rozstrzygnięty został zakład, który Radek Majewski (23 l.) i Piotr Rocki (35 l.) zawarli na łamach "Super Expressu".

W sierpniu ubiegłego roku "Maja" i "Rocky" założyli się o wynik meczu Legia - Polonia przy Łazienkowskiej. Przegrany miał wejść po schodach na szczyt Pałacu Kultury. Padł jednak remis 2:2, więc obu przyjaciołom się upiekło. Zakład przełożyli jednak na rundę rewanżową. Wczoraj również mecz zakończył się remisem, ale zawodnicy zdecydowali, że zakład należy rozstrzygnąć. Wejdą więc na Pałac... razem!

- Trzeba się zgrać z Piotrkiem i zakończyć ten zakład - mówił Majewski. - Nie wiem, czy wspólnie pokonamy wszystkie schodki, czy zrobimy to po połowie. Jakoś się dogadamy.

Antybohaterem meczu był ten, po którym teoretycznie należałoby się spodziewać odpowiedzialności za poczynania zespołu. Na kilkanaście minut przed końcem meczu kapitan Legii Wojciech Szala w bezmyślny sposób przyłożył łokciem Danielowi Mące. Sędzia oczywiście wyrzucił go z boiska.

- Czerwona kartka była jakąś pomyłką - denerwował się po meczu Szala. - Jak to jest, że nawet nie dotknąłem Mąki, a on łapie się za twarz i płacze? Dziesięć minut przed tym wydarzeniem mówiłem sędziemu, że rywale grają ostro. To oni powinni dostawać czerwone kartki! Nie boję się wizyty w Wydziale Dyscypliny. Jestem niewinny.

- Jak to jest, że wszyscy widzieli, co zrobił Szala, tylko nie on? - dziwił się Łukasz Trałka z Polonii.

Zresztą nie tylko Wojciech Szala zawiódł trenera Urbana. To Polonia bowiem była bliższa odniesienia zwycięstwa.- Oj, sprzyjało nam dzisiaj szczęście - odetchnął z ulgą Urban. - Nie mogliśmy stworzyć klarownych sytuacji, tak nie może być. Zagraliśmy gorzej niż w okresie przygotowawczym. Polonia widziała, że nam się gra nie klei i to ich podbudowało.

Na trybunach stadionu przy ulicy Konwiktorskiej pojawił się trener reprezentacji Czarnogóry, Zoran Filipović, który chce powołać do reprezentacji Miroslava Radovicia. Niestety, "Rado" nie miał zbyt wiele czasu, by zaprezentować się szkoleniowcowi.