Jakub Błaszczykowski, Jerzy Brzęczek

i

Autor: Łukasz Grochala/Cyfrasport

Znamy plany Jakuba Błaszczykowskiego na przyszłość! Trener Jerzy Brzęczek ujawnia. To jeszcze nie koniec

2022-04-12 8:21

Jerzy Brzęczek musiał czekać aż siedem kolejek na pierwsze zwycięstwo prowadzonej przez siebie Wisły Kraków. „Biała Gwiazda” rozbiła Górnika Zabrze 4:1, a były selekcjoner może wziąć głębszy oddech przed decydującymi meczami.

- Zwycięstwo było bardzo potrzebne, bo kiedy walczysz o byt, to względy odporności psychicznej są bardzo ważne - mówi Jerzy Brzęczek, który ujawnił nam, jak wygląda obecnie zdrowie i forma fizyczna Jakuba Błaszczykowskiego.

Super Express: Podjął się pan misji ratowania Wisły Kraków, gdy po 21. kolejkach miała punkt przewagi nad strefą spadkową. Czy w podobnej sytuacji objąłby pan jakikolwiek inny klub w ekstraklasie?

Jerzy Brzęczek: - Zależy, jaki byłby to klub. Natomiast z Wisłą sytuacja jest zupełnie inna i podejmując pracę byłem świadomy zadania, i tego co przed nami. Będąc jeszcze selekcjonerem, rozmawiałem z Kubą Błaszczykowskim jak ten klub funkcjonuje. Rozmowy o ewentualnym objęciu drużyny były prowadzone troszeczkę wcześniej, ale decyzja została podjęta w trudnej sytuacji dla klubu. Jesteśmy ciągle w strefie spadkowej, ale zostało 6 spotkań i robimy wszystko, żeby się utrzymać.

Ważne informacje w sprawie Jakuba Modera! W ostatniej chwili zapadła kluczowa decyzja

Jerzy Brzęczek

i

Autor: Cyfrasport Jerzy Brzęczek

- Czy obejmując Wisłę, nie ryzykował pan zbyt mocno? Zakładając spadek z ligi – czego nie życzę - i wcześniejsze zwolnienie z funkcji selekcjonera, pomijając jego okoliczności, to nie ucierpiałaby zbyt mocno pana reputacja?

- Słucham ocen tej grupy dziennikarzy i fachowców, która jest profesjonalna i ocenia merytorycznie. Niech pan spojrzy, jaka to dziwna sytuacja. Gdy wygrywaliśmy z reprezentacją, to wszyscy albo prawie wszyscy mówili, że nigdy nie było stylu w naszej grze, choć ja się z tym nie zgadzałem. Teraz wielu mówi, że jest styl w grze Wisły, a nie było zwycięstw, więc jaka to jest różna narracja. Nie mam z tego powodu problemów i nie boję się o swoją reputację, a będę się bardzo cieszył razem z rodziną wiślacką, jeśli w maju okaże się, że zostajemy w lidze. Na razie cieszy mnie wygrana z Górnikiem, i to, że drużyna w krótkim czasie zrobiła postęp w grze. Zwycięstwo i dwa punkty straciliśmy w dziwnych okolicznościach w meczu z Lechem, więc drużyna potrzebowała bodźca w postaci wygranej.

Sędziowski skandal w meczu Ekstraklasy! Trzymał piłkę pod pachą, ale karnego nie było [WIDEO]

- Wiadomo jak ważną osobą w Wiśle jest Jakub Błaszczykowski – piłkarz i współwłaściciel klubu. Czy zobaczymy go jeszcze na boisku w barwach Wisły?

- Myślę że tak, a raczej na pewno. Jest po operacji więzadeł w kolanie, którą przeszedł ponad dwa tygodnie temu. Przeszła bardzo pomyślnie, nie było żadnych komplikacji i Kuba czuje się dobrze. Operowane miał to samo kolano, w którym miał zerwane więzadła za czasów gry w Borussii Dortmund, bodajże w roku 2013. Wspominając tamtą operację, mówi, że obecnie czuje się znacznie lepiej niż wtedy po podobnym zabiegu. Wówczas były po nim komplikacje. Na razie lekarz ani rehabilitanci nie określają daty powrotu do treningów, ale jesteśmy przekonani, że Kuba wróci i na zakończenie kariery zagra w Wiśle.

Kamil Grosicki skomentował odejście trenera Runjaica po sezonie. Złożył deklarację, zwrócił też uwagę na ważną rzecz

Sonda
Czy Wisła Kraków spadnie z Ekstraklasy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze