Harry Kane

Autor: AP PHOTO Harry Kane

Euro 2020: Anglia - Ukraina 4:0. Zapis relacji na żywo

2021-07-03 22:51

Znamy ostatniego półfinalistę Euro 2020! Anglicy meldują się w czołowej czwórce turnieju. Ekipa Garetha Southgate'a rozgromiła Ukraińców 4:0. To było zwyczajne Harry show - dwie bramki zdobył Kane, a trzecie trafienie dorzucił Maguire. Wynik ustalił Henderson. Anglicy w półfinale zmierzą się z Duńczykami. W ewentualnym finale zagrają ze zwycięzcą pary Włochy - Hiszpania.

Anglia - Ukraina 4:0 (1:0)

Bramki: 4', 50' Kane, 46' Maguire, 63' Henderson

Anglia: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw (65' Trippier) - Rice (57' Henderson), Phillips (65' Bellingham) - Sancho, Mount, Sterling (65' Rashford) - Kane (73' Calvert-Lewin)

Ukraina: Bushchan - Zabarnij, Krywtsow (36' Tsygankow), Matwijenko - Karawajew, Sidorczuk (64' Makarenko), Zinczenko, Mikolenko - Jarmolenko, Szaparenko, Jaremczuk

Anglia - Ukraina

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Anglia - Ukraina. Początek walki o półfinał Euro 2020 na Sport.se.pl.

ZNAMY SKŁADY!

Anglia: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Shaw - Rice, Phillips - Sancho, Mount, Sterling - Kane

Ukraina: Bushchan - Zabarnij, Krywtsow, Matwijenko - Karawajew, Sidorczuk, Zinczenko, Mikolenko - Jarmolenko, Szaparenko, Jaremczuk

Czy Ukraińcy sprawią kolejną niespodziankę na Euro 2020? A może to "Synowie Albionu" zameldują się spokojnie w półfinale? Dowiemy się już niedługo!

Anglia jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa, ale w turnieju niespodzianek nie brakuje!

Wielu kibiców z pewnością będzie trzymało za Ukraińców, którzy są zdecydowanym underdogiem.

Anglia pierwszy raz w tym turnieju grać będzie poza Wembley. Jak im pójdzie na Stadio Olimpico w Rzymie?

Piłkarze już w tunelu!

Ukraińcy już na murawie. Po nich na boisko wyszli Anglicy!

Czas na hymny narodowe!

1'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

3'

Próbują przyspieszyć akcję Anglicy, ale uspokajają grę i wymieniają kolejne podania na połowie naszych wschodnich sąsiadów.

4' 1:0

NO I SIĘ ZACZĘŁO! GOOOOOOOOOOOL!

Znakomite podanie od Sterlinga do Kane'a. Fenomenalne zagranie zza linii obrony i mamy 1:0. Dziubnął piłkę, trafiając w Bushchana. Ta wpadła jednak do siatki.

8'

Niezależnie od tego, jakie plany miała ekipa Ukrainy, wszystko legło w gruzach.

9'

12'

Szaparenko płasko zagrywa w pole karne Anglików, ale czujni są obrońcy reprezentacji "Lwów Albionu".

15'

Powoli rozpracowują linię defensywy Ukrainy Anglicy. Stopniowo, podanie po podaniu zbliżają się do bramki rywali. Jedno niecelne podanie kończy akcję autem.

17'

Fatalny błąd Anglików! Tragiczne zagranie Walkera i Jaremczuk wpadł w pole karne, uderzając płasko. Tylko rzut rożny!

22'

Świetna, koronkowa akcja Anglików i już Ukraińcy pogubili się w obronie. Shaw zagrywa między piłkarzy i... Zabrakło kogoś, kto mógłby oddać strzał!

25'

Podanie, podanie, podanie, podanie, podanie - taki pomysł na grę od kilku minut mają Anglicy. I Ukraina nie robi zbyt wiele, by im w tym przeszkodzić.

29'

Anglicy dochodzą do strzału po rzucie wolnym, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

30'

Pół godziny meczu za nami! Na razie trudno szukać pozytywów w grze Ukraińców. Anglia po prostu robi swoje!

33'

Jeden, drugi i trzeci strzał Anglików w odstępie kilkunastu sekund. Broni Bushchan do spółki z obrońcami.

35'

Zmiana w zespole Ukrainy wymuszona kontuzją Krywtsowa. Na boisku pojawił się Tsygankow.

40'

Shaw ze skrzydła zagrywa do Sancho. Ten kopie prosto w bramkarza i obrońcy wybijają zagrożenie. Arbiter boczny podniósł chorągiewkę. Był spalony, choć powtórki... tego nie pokazują!

41'

Kontra Anglików. Jaremczuk zagrywa do jednego z kolegów, ale obrońca blokuje centrę. Tylko rzut rożny dla Ukraińców.

43'

Uderzenie Szaparenki z około 25 metrów. Nieczysto strzela Ukrainiec. Piłka minęła światło bramki.

45'

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

45+3'

Zaczynają się przepychanki na boisku. Niepotrzebnie Jarmolenko aż tak ostro zareagował na kradnięcie czasu przez Jaremczuka.

45+4' 1:0

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Jeden szybki strzał na początku ustawił mecz Anglikom. Ci robią na boisku co chcą. Ukraina nie miała zbyt wielu okazji do zagrożenia Anglikom.

Piłkarze wracają na murawę!

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

46' 2:0

GOOOOOOOOOL!

Czy jest już po wszystkim? Obrońcy Ukrainy nie dopilnowali Harry'ego Maguire'a przy rzucie wolnym. Nie ma mowy o spalonym!

50' 3:0

GOOOOOOOOOOOOOL!

HARRY KANE! HARRY KANE! Dośrodkowanie, główka, bramka. Tylko cud może uratować Ukraińców.

55'

Ukraińcy stanęli, Anglicy oddali im na chwilę inicjatywę, ale szybko odzyskali piłkę. Na trójce chyba się tu nie skończy.

59'

W końcu dobra interwencja obrońców. Matwijenko świetnie przecina podanie do Kane'a. Ale w kontekście wyniku za wiele to nie zmienia!

60'

Pół godziny do końca spotkania!

62'

HARRY KANE! Ale przepiękny wolej napastnika Tottenhamu i świetnie broni Bushchan. Przepiękna, fenomenalna, fantastyczna parada.

63' 4:0

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

Kane nie pokonał trzeci raz Bushchana, ale za moment zrobił do siatki trafił Henderson. I znowu po stałym fragmencie gry.

65'

Zmiana w zespole Anglii: schodzi Phillips, wchodzi Bellingham.

66'

Łącznie trzy zmiany w reprezentacji Anglii naraz. Na boisku pojawili się także Trippier i Rashford.

70'

Strasznie grają Ukraińcy. Nawet, gdy nadarzyła się okazja do strzelenia gola do pustej bramki po fatalnym błędzie Pickforda. Jaremczuk uderza płasko i bardzo delikatnie...

73'

Zmiana w zespole Anglii: schodzi Kane, wchodzi Calvert-Lewin.

78'

Próbują wykreować sobie jakąś okazję Ukraińcy. Tylko przy świetnie zorganizowanych Anglikach nic z tego nie wychodzi.

83'

Mykolenko wbiega przed pędzącego Sancho i jest faulowany.

86'

Szansa dla Ukrainy na honorowego gola, ale niecelne podanie przekreśla nadzieje.

89'

Ostatnie chwile Ukrainy na tym turnieju! Już nic nie zabierze tego awansu Anglikom.

90' 4:0

KOOOOOOOOOOOONIEC!

ANGLIA JEDZIE NA WEMBLEY! "Synowie Albionu" rozgromili Ukrainę 4:0! Harry show na Stadio Olimpico w Rzymie!

Przyszedł czas na dwa kolejne spotkania, które zakończą rundę ćwierćfinałową tegorocznych mistrzostw Europy. Na Stadio Olimpico w Rzymie zmierzą się Ukraińcy i Anglicy. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, w roli faworyta tego spotkania stawiani są piłkarze Garetha Southgate'a, jednak Euro 2020 pokazało nam już, że nie zawsze silniejszy musi wygrać. "Synowie Albionu" przebrnęli przez fazę grupową z niemałymi problemami, mogąc pochwalić się zaledwie trzema strzelonymi bramkami. Zdecydowanie lepiej wyglądała ich potyczka z Niemcami, gdzie "Trzy Lwy" wygrały 2:0 i odesłały mistrzów świata z 2014 roku do domu. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć z Ukrainą, która nie ma nic do stracenia.