BRUTALNA akcja policji przeciwko kibicom. RASISTOWSKIE okrzyki, fani STARANOWANI przez funkcjonariuszy

2021-06-19 18:24
Policja
Autor: AP

Wielu kibiców jeszcze do tej pory nie możne zapomnieć o tym, co działo się w meczu Anglia - Szkocja na mistrzostwach Europy. Obie drużyny dały z siebie wszystko i widowisko na Wembley oglądało się z ogromną przyjemnością. Okazuje się, że wiele działo się również na ulicach stolicy Wielkiej Brytanii. Policja miała mnóstwo pracy i nie obyło się bez brutalnych interwencji.

Historia starć Anglii ze Szkocją sięga jeszcze XIX wieku, kiedy o piłce nożnej słyszeli jeszcze nieliczni. Nie dość, że pod względem piłkarskim oba narody są kolebką futbolu, to w dodatku wydarzenia z historii powszechnej podsycają tę rywalizację. Napiętą atmosferę przed starciem na mistrzostwach Europy widać było już na wiele godzin przed spotkaniem w Londynie. Do stolicy Wielkiej Brytanii ściągnęły dziesiątki tysięcy szkockich kibiców. Ale tylko część mogła wejść na Wembley bo ograniczenia pandemiczne nie pozwalają na więcej.

Wojciech Szczęsny z papierosem w ustach przed meczem Polska - Hiszpania. Euro 2020 [Zdjęcia]

Większość szkockich fanów oglądało spotkanie w barach i innych lokalach. Niestety nie wszyscy zachowali się tak jak powinni. Według brytyjskich mediów funkcjonariusze mieli mnóstwo pracy w niedzielę. Nie obyło się również bez przepychanek z policją, a niektóre interwencje można uznać nawet za brutalne. Na powyższym wideo widać, jak policjanci wręcz taranują kibiców.

Spójrzcie, co STAŁO SIĘ z pomnikiem Jana Pawła II przed Polska - Hiszpania. ZDJĘCIE prosto z Sewilli

Rzecznik londyńskiej policji poinformował również o kilkunastu aresztowanych. - W wyniku niedzielnej operacji policyjnej w związku z piłką nożną, jak dotąd funkcjonariusze aresztowali 18 osób. Wszyscy aresztowani byli mężczyznami. Aresztowania miały miejsce głównie w centrum Londynu oraz w okolicach stadionu Wembley - powiedział. Zatrzymania były spowodowane przede wszystkim agresją na tle rasowym, pijaństwem, nieodpowiednim zachowaniem, a także złym zachowaniem w stosunku do funkcjonariuszy policji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze