Austria - Macedonia

Autor: AP Austria - Macedonia

Euro 2020. Austria - Macedonia WYNIK: Austriacy ROZMONTOWALI debiutantów. Historyczna wygrana z Macedonią

2021-06-13 20:11

Austriacy przed tym spotkaniem mieli jeden cel, którym było wygranie z debiutującą na Euro Macedonią Północną i dopisanie na swoje konto trzech punktów. Piłkarzom prowadzonym przez Franco Fodę ostatecznie udało się rozbić rywali w meczu Austria - Macedonia 3:1, jednak ich przeciwnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i do samego końca walczyli jak lwy o podział punktów. Na ich nieszczęście, Austriacy okazali się lepsi po dwóch trafieniach w końcowej fazie meczu.

Na długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego Andreas Ekberg w meczu Austria – Macedonia Północna, wielu kibiców mogło w roli faworytów stawiać podopiecznych trenera Franco Fody. Macedonia Północna, która przyjechała na Euro 2020 w roli debiutanta od pierwszej minuty pokazywała jednak, że nie ma zamiaru być chłopcem do bicia. Początkowe zapędy Macedończyków nieco wystraszyły ich rywali, jednak to Austriacy otworzyli wynik meczu. Marcel Sabitzer popisał się świetną wrzutką w pole karne, którą zamykał wchodzący na długi słupek Stefan Lainer. Wahadłowy Austriaków dołożył tylko mogę i pokonał bramkarza rywali w 18. minucie. Radość piłkarzy prowadzonych przez trenera Franco Fodę trwała jednak tylko dziesięć minut, gdy Martin Hinteregger. Obrońca nastrzelił swojego kolegę z drużyny, a interweniujący w polu karnym Daniel Bachmann nie był w stanie złapać piłki w ręce. Na nieszczęście Austriaków, futbolówka potoczyła się pod nogi Gorana Pandeva, a Macedończyk umieścił ją w siatce i doprowadził do remisu. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, a Macedończycy grali o wiele uważniej w obronie.

Romelu Lukaku ujawnił wstrząsającą prawdę po meczu Belgii na Euro 2020. Dramatyczne wyznanie piłkarza, był w fatalnym stanie

Polska wyjdzie z grupy na Euro 2021? My już wiemy! Najlepsi obstawiacze wytypowali dla nas wyniki meczów [WIDEO].

Austria ogrywa debiutantów

Na początku drugiej części meczu piłkarze z Austrii wciąż nieco zachowawczo podchodzili do swoich rywali, obawiając się ich kontrataków. Macedończycy kilkukrotnie mogli wyjść na prowadzenie, jednak na ich nieszczęście Austriacy blokowali strzały w kluczowych momentach. W końcu sprawy w swoje ręce wzięli piłkarze Franco Fody, którzy w ostatniej fazie meczu pokonali Stole Dimitrievskiego. David Alaba zagrał piłkę ze skraju pola karnego na krótki słupek, a tam pojawił się Michael Gregoritsch, który dołożył tylko nogę i umieścił piłkę w siatce. To sprawiło, że Macedończycy musieli się otworzyć i powalczyć o remis, ale taki stan rzeczy wykorzystał Marko Arnautović. Napastnik przyjął piłkę dogrywaną z autu, sprytnie przedostał się w pole karnego, położył golkipera, zrobił jeszcze dwa kroki w bok dla pewności i skierował futbolówkę do pustej bramki, ustalając tym samym wynik meczu na 3:1 w 89. minucie. Dla Austriaków jest to pierwsza wygrana na mistrzostwach Europy, a dla Macedonii pierwsza porażką na Euro, na którym występuje po raz pierwszy.

Kolejny DRAMAT na Euro 2020! Podczas meczu Anglia - Chorwacja doszło do OKROPNYCH scen. Kibic w szpitalu

Euro 2021: Czy Macedonia wyjdzie z grupy?