Euro 2020: Walia - Turcja

i

Autor: AP PHOTO Euro 2020: Walia - Turcja

Euro 2020 i ranking trzecich miejsc. Kto wyjdzie z grupy z trzeciego miejsca? Jakie są zasady?

2021-06-21 14:34

To drugie mistrzostwa Europy w piłce nożnej w takiej formule. Euro 2012 na polskiej i ukraińskiej ziemi było ostatnim turniejem o prym na Starym Kontynencie, w którym brał udział tylko szesnaście zespołów. Rozszerzenie turnieju o kolejne osiem drużyn sprawiło, że teraz z grupy można wyjść nawet z trzeciego miejsca. Nie jest to jednak przywilej wszystkich grupowiczów. Jak dziś wygląda ranking trzecich miejsc w Euro 2020?

Na Euro 2016 we Francji zadebiutowała formuła, dzięki której nie tylko liderzy i wiceliderzy mogą awansować do fazy pucharowej i marzyć o końcowym triumfie. I na tym skorzystała właśnie Portugalia. W swojej grupie zanotowała trzy remisy, z Węgrami, Islandią i Austrią, a zdołała awansować. Dalszy los piłkarzy Fernando Santosa jest nam doskonale znany. Cristiano Ronaldo i spółka wygrali we Francji tylko jeden mecz w regulaminowym czasie gry - w półfinale ograli Walijczyków 2:0.

Szwedzi nazwali Polaków ZDESPEROWANYMI i gdy wspomnieli o Szczęsnym... ALE KOMPROMITACJA!

Mateusz Borek po meczu Polska-Hiszpania

Z grupy wyjdą wszyscy zwycięzcy i wszystkie drużyny, które zajęły drugie miejsce (dwanaście drużyn z sześciu grup) i cztery drużyny z trzecich miejsc. Mała tabela drużyn, które zajęły trzecie miejsce w grupie ma następujące kryteria: zdobyte punkty, bilans bramkowy, liczba strzelonych goli, liczba zwycięstw. Jeśli wszystkie te czynniki nie wyłonią nam czterech „zwycięzców” z trzecich miejsc – wtedy brana pod uwagę będzie liczba punktów w klasyfikacji Fair Play, a następnie miejsce w rankingu UEFA.

Taki naprawdę był ojciec Roberta Lewandowskiego. Przyjaciółka mamy piłkarza opowiedziała o szczegółach. Pozostał żal

Po dwóch kolejkach Euro 2020 „tabela trzecich miejsc” wyglądała tak:

1.       Portugalia          3 pkt     5:4

2.       Austria               3 pkt     3:3

3.       Finlandia           3 pkt     1:1

4.       Hiszpania          2 pkt     1:1

5.       Chorwacja         1 pkt     1:2

6.       Szwajcaria         1 pkt     1:4

Szwajcarzy mają już za sobą występ w fazie grupowej. W ostatnim meczu grupy A stanęli na wysokości zadania, pokonując Turcję 3:1. I w tym momencie są liderami powyższej grupy z czterema punktami na koncie oraz bilansem bramkowym 4:5.

Reprezentacja Polski może awansować tylko z drugiego miejsca. Warunek? Wygrana w środę ze Szwecją. Każdy inny wynik oznacza pożegnanie z turniejem.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze