Paulo Sousa

i

Autor: Cyfrasport Paulo Sousa

Euro 2021. Paulo Sousa zaimponował WYPASIONĄ stylówką. Wyglądał jak KREATOR mody

2021-06-09 14:41

Ostatni test przed Euro 2021 dla większości piłkarzy kadry był oblany. Z Islandią kadrowicze grali słabo, cudem remisując 2:2. Elegancko zaprezentował się tylko selekcjoner Paulo Sousa, ale jedynie jeśli chodzi o stylówkę. Jego wybory były – delikatnie mówiąc – dyskusyjne. Ale może w tym szaleństwie jest metoda, która sprawdzi się na Euro? Oceniamy naszych reprezentantów po meczu z Islandią.

3 Paulo Sousa

W gustownym wdzianku (jasne spodnie, biała koszula i kamizelka) prezentował się wybornie i stylowo. Szkoda, że jego drużyna na boisku nie pokazała żadnego stylu. Paulo Sousa wściekał się, szalał przy linii, ale niewiele to dawało. Dużo eksperymentuje ze składem.

3 Wojciech Szczęsny

Nie miał zbyt wiele roboty, a przy golach miał niewiele do powiedzenia. Nie ma się do czego przyczepić.

3 Tomasz Kędziora

Bardzo solidny, ale bez błysku. Więcej dawał w drużynie w ataku, imponowały jego długie, crossowe podania. Gorzej było w obronie, gdzie trudno było mu się odnaleźć.

4 Kamil Glik

Lata lecą, a Glik dalej nie zawodzi. Oczywiście, nie był to idealny występ, ale Kamil starał się kierować eksperymentalnie złożoną obroną. Pewniak na Euro.

2 Paweł Dawidowicz

Może Sousa widzi w nim klasowego obrońcę, ale na boisku nie było tego widać. Był zbyt wolny przy wyprowadzaniu piłki i niepewny w odbiorze. Przeciętny występ.

4 Tymoteusz Puchacz

Wiele wskazuje na to, że to podstawowy lewy obrońca na Euro. I to nie tylko dlatego, że Maciej Rybus ledwie wyleczył kontuzję. Puchacz grał dobrze, walczył, okrasił występ asystą.

Grzegorz Krychowiak zebrał po uszach za grę dla Polski, a jego piękna Celia paradowała jak gdyby nigdy nic. Rozpaliła OGIEŃ

Dariusz Szpakowski wspomina dawne czasy i ocenia szanse Polaków na Euro

2 Przemysław Frankowski

W ogóle nie przekonuje. Jest jakby zagubiony na boisku, nie do końca rozumie się z kolegami. Dodatkowo widać, że średnio odnajduje się w systemie Paulo Sousy.

2 Grzegorz Krychowiak

Grzesiu, co się z tobą dzieje?! Nie poznawaliśmy Krychowiaka, który w meczu z Islandią więcej się szarpał z rywalami niż grał w piłkę. To jednak nie wszystko – zawalił drugiego gola.

3 Jakub Moder

Pozytywny występ. Bardzo groźny w ataku, widać, że ma ciąg na bramkę. Próbował strzałów z dystansu. Wciąż jednak można odczuć, że stać go na więcej.

4 Piotr Zieliński

Czy wreszcie nadchodzi jego czas w reprezentacji Polski? Momentami wyglądał jak lider z prawdziwego zdarzenia. Kręcił bezradnymi Islandczykami, strzelił ważnego gola. Wciąż ma jednak rezerwy.

2 Jakub Świerczok

Kompletnie w cieniu Roberta Lewandowskiego, który brał na siebie większość odpowiedzialności. Próbował kilku odegrań, ale niewiele mu się udawało. Oddał jeden celny strzał, ale był za słaby.

4 Robert Lewandowski

Drżeliśmy o naszego kapitana. Często brał grę na siebie daleko od pola karnego i był łatwym celem dla Islandczyków. Grał z ogromną mobilizacją, jakby to było Euro. Kapitan pełną gębą.

Tomasz Hajto ZAWIEDZIONY po meczu Polaków. To go bardzo NIEPOKOI, jest wielki problem [WIDEO]

Rezerwowi

Przemysław Płacheta ( od 64. min)

Dostał genialne podanie od Lewandowskiego, ale sam na sam z bramkarzem nie za bardzo wiedział, co począć. Dużo wiatru i nic więcej.

Karol Linetty (od 64. min.),

Nie przekonał selekcjonera do tego, by dać mu więcej czasu na Euro. Nie podejmował ryzyka, był przewidywalny dla rywala.

Kacper Kozłowski (od 46. min)

Wcale się nie zdziwimy, jeśli Kozłowski wystąpi w meczu ze Słowacją w pierwszym składzie. Sousa jest w nim zakochany. Robił sporo zamieszania w ataku.

Kamil Jóźwiak (od 58. min.),

Dostał pół godziny i niczego nie zdziałał. Próbował dynamicznych rajdów, ale tym razem niewiele mu wychodziło.

Maciej Rybus (od 80. min) -

Bezbarwne 10 minut.

Karol Świderski (od 81. min.)

Wszedł i załatwił kadrze remis.

Ta decyzja Sousy wywołała ogromne KONTROWERSJE. Selekcjoner wyjawił OKRUTNĄ prawdę, może zrobić się gorąco

Najnowsze