Giorgio Cheillini ma niezwykłe wykształcenie

i

Autor: Cyfra Sport Giorgio Cheillini ma niezwykłe wykształcenie

Gdy wyszło na jaw jakie wykształcenie ma Giorgio Chiellini, przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Inni mogą mu tylko pozazdrościć

2021-07-03 8:29

Dla wielu fanów futbolu piłkarze, których mamy okazję oglądać na murawie to niezbyt rozgarnięte osoby, które z pewnością postawiły sport i karierę ponad naukę i poszerzanie własnych horyzontów. Jak dobrze jednak wiemy, pozory potrafią mylić i idealnym przykładem jest Giorgio Chiellini. Obrońca Juventusu oraz jedna z największych gwiazd Euro 2020 może pochwalić się niezwykłymi osiągnięciami w nauce, a my przecieraliśmy oczy ze zdumienia, gdy wyszło na jaw jakie wykształcenie ma kapitan Italii.

Sportowcy, a zwłaszcza piłkarze potrafią stać się idolami milionów dzieci, które marzą o tym, aby kiedyś dojść do takiego samego poziomu jak dany piłkarz, który jest dla nich wzorem. Niestety zawodnicy, którzy poświęcili swoje życie na treningi i udoskonalanie własnych umiejętności, często muszą zmagać się z łatką osoby niewykształconej. Nie inaczej jest w przypadku Giorgio Chielliniego, jednej z największych gwiazd reprezentacji Włoch na Euro 2020, która właśnie awansowała do półfinału turnieju. Obrońca Juventusu i kapitan Italii swoją aparycją może sprawiać wrażenie niezbyt rozgarniętej osoby, jednak jego wykształcenie może sprawić, że wiele osób będzie przecierać oczy ze zdumienia. Dla Chielliniego bowiem nauka i zdobywanie wiedzy jest tak samo ważne jak udoskonalanie swoich piłkarskich umiejętności. Dzięki temu zaszedł daleko nie tylko w piłce, ale również uzyskał niezwykłe wykształcenie. 

Giorgio Chiellini i jego niezwykłe wykształcenie

Okazuje się bowiem, że Giorgio Chiellini był w stanie zdać maturę aż na 92%, co otworzyło mu drzwi na Università degli Studi di Torino, czyli Uniwersytet Turyński. Młody wtedy obrońca stawiał swoje pierwsze kroki w Juventusie, jednak ciągłe treningi nie przeszkodziły mu w zdobywaniu wiedzy. Uwielbiający matematykę Chiellini wybrał się na wydział ekonomii i handlu, gdzie obronił swoją pracę magisterską. Tematem jego pracy był "Budżet klubu sportowego na przykładzie Juventusu" i reprezentowanie barw "Starej Damy" z pewnością pomogło mu w napisaniu magisterki. Niemniej jednak Chiellini nie robił w siebie wielkiej gwiazdy i jak sam wspominał w swojej dawnej rozmowie z FIFPro, nigdy nie opuścił żadnego treningu, aby iść na zajęcia. Upór i samozaparcie Chielliniego sprawiły, że może on pochwalić się więc wyższym wykształceniem.

Fatalne wieści dla gwiazdora reprezentacji Włoch na Euro! Spełnił się najgorszy scenariusz, prawdziwy dramat

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Giorgio Chiellini rodzina 

Obrońca Juventusu i kapitan reprezentacji Włoch, która jak burza idzie przez kolejne fazy Euro 2020 może pochwalić się również niezwykle poukładanym życiem. Defensor oprócz swojej pozycji w światowym futbolu i uzyskaniem wyższego wykształcenia, może pochwalić się również udanym życiem prywatnym. Włoch zalicza się raczej do osób, które nie wykorzystują swojej sławy i od 2014 roku jest mężem Caroliny Bonistalli. Kobieta nie afiszuje się zbytnio w mediach społecznościowych i prowadzi spokojne życie. Para doczekała się również córki Niny, która przyszła na świat w 2015 roku. 

Gwiazdor Polaków na Euro SZCZERZE o Paulo Sousie! Piłkarz zwrócił uwagę na piekielnie istotny szczegół

Sonda
Czy Włochy wygrają Euro 2021?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze