Grzegorz Krychowiak

i

Autor: Cyfra Sport Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak fatalnie oceniony, jest prawie najgorszy na Euro 2020

2021-07-01 21:36

W wielkiej piłce często bywa tak, że liczby kłamią. W tym przypadku będzie jednak trudno polemizować z werdyktem. Eksperci portalu statystycznego whoscored.com wybrali Grzegorza Krychowiaka drugim najgorszym piłkarzem Euro 2020. Reprezentant Polski uzyskał bardzo niską notę, biorąc pod uwagę oba grupowe spotkania, w których wziął udział.

O tych mistrzostwach Europy „Krycha” będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. Polacy nie wyszli z grupy, głównie przez porażkę inauguracyjnego meczu ze Słowacją. Największym antybohaterem boju w Petersburgu był piłkarz Lokomotiwu Moskwa, który przedwcześnie wyleciał z boiska wskutek dwóch żółtych kartek.

Krychowiak nie popisał się w spotkaniu ze Słowacją, w (również) przegranym meczu ze Szwecją zagrał słabo. Za każdym razem dostał fatalne noty. Gorszy od niego okazał się tylko reprezentant Walii Neco Williams. Lewy obrońca Liverpoolu, mimo że Walia awansowała do 1/8 finału, zagrał w dwóch spotkaniach: z Włochami (0:1) i Danią (0:4). Średnia jego not z tych dwóch spotkań to 5,87.

Selekcjoner reprezentacji Węgier zadrwił z Mbappe, Neuera i Ronaldo!

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Środkowy pomocnik kadry Paulo Sousy został oceniony o… 0,01 wyżej. Krychowiak wylądował na drugim miejscu klasyfikacji portalu whoscored. Trzecie miejsce na tej niechlubnej liście zajmuje Timo Werner. Reprezentant Niemiec uzyskał średnią notę 5.91, jego zmarnowana sytuacja w pierwszej połowy meczu z Anglią jest jednym z symboli klęski Niemców Wembley.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę. Mówi o BŁĘDZIE, który zaważył o KLĘSCE | Futbologia

Jak wyglądała dokładna ocena formy ekspertów whoscored.com? Pod uwagę brani byli piłkarze, którzy na turnieju zagrali przynajmniej 100 minut. Krychowiak zdołał uzbierać 140 minut. Oprócz dwóch żółtych i czerwonej kartki ze Słowacją, otrzymał jeszcze żółty kartonik w spotkaniu ze Szwecją. Polak znalazł się w „antyjedenastce” turnieju.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze