Harry Kane

Autor: AP Harry Kane

Harry show w Rzymie! Dwa gole Kane'a, Anglicy meldują się w półfinale

2021-07-03 23:01

Hiszpania, Włochy, Dania i... Anglia - znamy już komplet półfinalistów mistrzostw Europy 2020. Dumni "Synowie Albionu" rozgromili w ostatnim ćwierćfinale kadrę Ukrainy 4:0. Kolejny raz show urządził sobie genialny napastnik, Harry Kane. "Football is coming home"? Ostatnie mecze turnieju rozegrane zostaną na Wembley. Czy Anglicy w końcu spełnią marzenia kibiców i sięgną po końcowy triumf?

Już tylko trzy mecze zostały do zakończenia Euro 2020. Impreza przenosi się do Anglii, gdzie rozegrane zostaną półfinały i wielki finał. W czołowej czwórce turnieju znalazło się miejsce dla Anglików. Ci po wygranej 4:0 nad Ukrainą zameldowali się w półfinale obok Włochów, Hiszpanów i Duńczyków.

Pierwszy cios, który ustawił spotkanie padł już w czwartej minucie. Znakomicie w polu karnym odnalazł się Harry Kane, który otrzymał jeszcze lepsze podanie od Raheema Sterlinga. To była woda na młyn dla ekipy Garetha Southgate'a, która ułożyła przebieg pierwszej połowy pod własne dyktando. Totalna kontrola sprawiła, że zbyt wielu okazji do zdobycia bramki nasi wschodni sąsiedzi nie mieli.

Ukraińcy mieli jeszcze nadzieje! Te zostały jednak brutalnie stłamszone w pierwszej minucie drugiej odsłony. Harry, tym razem Maguire, został nieupilnowany przez obrońców przy stałym fragmencie gry i było już 2:0, a za chwilę trzecie trafienie dorzucił po raz drugi tego dnia Kane.

Nasi wschodni sąsiedzi byli w tym meczu zdecydowanie bezradni. Wynik niedługo po pojawieniu się na murawie Henderson. Nawet gdy Ukraińcy mieli fenomenalne okazje to czegoś brakowało. Anglicy mogą cieszyć się z awansu do półfinału, w którym zmierzą się z Duńczykami.