Ogromne zaskoczenie! Szymon Marciniak otrzymał bolesny cios od UEFA. Euro 2020 nie dla niego

2021-04-21 19:36 Damian Okła
Szymon Marciniak
Autor: Cyfra Sport Szymon Marciniak

Coraz mniej dni pozostało do mistrzostw Europy! Impreza przeniesiona z ubiegłego roku rozpocznie się już 11 czerwca i potrwa miesiąc. Co najważniejsze, na imprezie zobaczymy reprezentację Polski. Tego samego nie można powiedzieć natomiast o polskich sędziach. UEFA ogłosiła listę arbitrów, którzy będą prowadzić mecze na Euro. Dużym zaskoczeniem jest, że zabrakło na niej Szymona Marciniaka.

Zawirowań związanych z mistrzostwami Europy w 2021 roku nie brakuje, ale już raczej nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, aby największa impreza piłkarska na Starym Kontynencie doszła do skutku. Co prawda na przestrzeni ostatnich miesięcy sporo się zmieniło, jak choćby miejsca rozgrywania spotkań, ale w planach nie ma kolejnego przekładania mistrzostw. UEFA z każdym dniem przygotowuje się do startu imprezy, a jednym z etapów był wybór głównych sędziów, którzy będą rozjemcami podczas meczów. Wielką szansę otrzymało osiemnastu arbitrów. Na liście zabrakło jednak sędziego z Polski, a dużym zaskoczeniem jest brak Szymona Marciniaka.

Tomasz Hajto zadziwi piłkarski świat?! Padła jasna deklaracja, to mogłaby być sensacja!

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

40-letni płocczanin wydawał się być cenionym przez UEFA arbitrem, który dostawał szansę prowadzenia meczów w w europejskich pucharach i pracował na dwóch ostatnich największych reprezentacyjnych turniejach. Nie oznacza to jednak, że na Euro zabraknie polskich sędziów. Paweł Gil będzie odpowiadał za obsługę VAR, Bartosz Frankowski i Marcin Boniek natomiast znaleźli się w gronie sędziów technicznych i rezerwowych asystentów.

Robert Lewandowski przekazał WSPANIAŁĄ wiadomość! Powrót lada moment

Lista sędziów na Euro 2020:

Felix Brych (Niemcy)

Cuneyt Cakır (Turcja)

Carlos Del Cerro Grande (Hiszpania)

Andreas Ekberg (Szwecja)

Orel Grinfeeld (Izrael)

Ovidiu Alin Hategan (Rumunia)

Sergei Karasjew (Rosja)

Istvan Kovacs (Rumunia)

Bjorn Kuipers (Holandia)

Danny Makkelie (Holandia)

Antonio Miguel Mateu Lahoz (Hiszpania)

Michael Oliver (Anglia)

Daniele Orsato (Włochy)

Artur Manuel Ribeiro Soares Dias (Portugalia)

Daniel Siebert (Niemcy)

Anthony Taylor (Anglia)

Clement Turpin (Francja)

Slavko Vincić (Słowenia)

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze