Robert Lewandowski, Paulo Sousa

i

Autor: CyfraSport Robert Lewandowski, Paulo Sousa

Paulo Sousa wybrał najlepszego zawodnika, z jakim pracował. Nie jest to Robert Lewandowski! Jego wybór może zaskakiwać

2021-06-19 13:32

Reprezentacja Polski już dziś, w sobotę 19 czerwca, zmierzy się z Hiszpanią. Przed tym niezwykle ważnym dla Biało-Czerwonych spotkaniem trener Paulo Sousa udzielił wywiadu hiszpańskiej gazecie „El Pais”. Okazuje się, że jedno z pytań, jakie otrzymał selekcjoner Polaków, dotyczyło tego, z jakim najlepszym zawodnikiem pracował w swojej karierze. Co ciekawe, wybór nie padł na Roberta Lewandowskiego, obecnie najlepszego piłkarza na świecie. Wybór Portugalczyka jest niezwykle interesujący!

Paulo Sousa przyszedł do reprezentacji Polski w styczniu 2021 roku. Otrzymał dość trudne zadanie - w kilka miesięcy, mając niewiele spotkań do dyspozycji, miał przygotować Biało-Czerwonych do rywalizacji na mistrzostwach Europy. Pierwsze spotkanie na Euro 2020 z pewnością nie poszło po myśli portugalskiego trenera – Polacy przegrali bowiem 1:2 ze Słowacją i mają bardzo utrudnioną drogę do awansu. Przed spotkaniem z Hiszpanami, które zdecyduje o tym, czy nasi zawodnicy będą mieli jeszcze szansę wyjść z grupy, Paulo Sousa został wypytany przez dziennikarzy „El Pais”. Okazuje się, że w opinii Paulo Sousy Robert Lewandowski nie jest najlepszym zawodnikiem, z jakim pracował!

Euro 2020: Ostatni trening Polaków przed meczem z Hiszpanią.

Robert Lewandowski gorszy od… Borjy Valero?!

W rozmowie z hiszpańskim dziennikiem „El Pais” Paulo Sousa został zapytany o to, który z piłkarzy, z jakimi pracował, jest jego zdaniem najlepszy. Okazuje się, że na pierwszym miejscu nie jest Robert Lewandowski, który obecnie uznany jest najlepszym piłkarzem świata. – Robert Lewandowski z pewnością jest najlepszym napastnikiem, jakiego trenowałem. Natomiast najbardziej spektakularny był Borja Valero podczas mojej pracy we Fiorentinie. To gracz, który ma kapitalne czucie przestrzeni, wyszkolenie techniczne i jest niezwykle inteligentny – wyznał Paulo Sousa.

Wybór Portugalczyka może być nieco zaskakujący. Choć Borja Valero to z pewnością klasowy zawodnik, który od wielu lat gra we włoskiej Serie A, to jednak nigdy nie był on gwiazdą większego zespołu, a w narodowych barwach Hiszpan wystąpił… tylko raz!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze