Reprezentacja Polski poznała potencjalnych rywali w 1/8 finału Euro! To z nimi mogą zagrać piłkarze Paulo Sousy

2021-06-22 23:51
Reprezentacja Polski poznała rywali w 1/8 finału Euro
Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski poznała rywali w 1/8 finału Euro

Kibice reprezentacji Polski z niecierpliwością czekają już na ostatni mecz w fazie pucharowej Euro 2020, w którym Biało-czerwoni zmierzą się ze Szwecją. Od wyniku spotkania rozgrywanego w Petersburgu zależeć będzie, czy piłkarze prowadzeni przez Paulo Sousę awansują do fazy pucharowej Euro 2020, czy zakończą zmagania w turnieju. W fazie grupowej do rozegrania zostały już ostatnie mecze i Polacy wiedzą już na kogo mogą trafić w 1/8 finału, jeśli wygrają ze Szwecją.

Po pierwszym meczu reprezentacji Polski na Euro 2020, w którym Słowacja wygrała 2:1 kibice Biało-czerwonych mogli mieć obawy, że występ piłkarzy prowadzonych przez Paulo Sousę na tegorocznych mistrzostwach Europy szybko dobiegnie końca, jednak po remisie 1:1 z Hiszpanią w Sewilli na nowo odżyły nadzieję na to, że Robert Lewandowski i spółka mogą jeszcze zagrać w fazie pucharowej Euro. Wszystko zależy bowiem od wyniku meczu Polska - Szwecja na Gazprom Arenie w Petersburgu. Piłkarze Paulo Sousy muszą pokonać zawodnik "Trzech Koron". Każdy inny wynik sprawi, że będzie to ostatni mecz Polaków na Euro. Przy zwycięstwie Polski ważny będzie jednak dodatkowo wynik meczu Słowacja - Hiszpania, od którego zależeć będzie to, które miejsce zajmą Biało-czerwoni i na kogo trafią w 1/8 finału tegorocznych mistrzostw Europy. 

Rywale Polski w 1/8 finału Euro

W przypadku, gdy Polska wygra ze Szwecją, a Hiszpania pokona Słowację lub "La Roja" przegra z naszymi południowymi sąsiadami, Biało-czerwoni zajmą drugie miejsce w tabeli grupy E. W 1/8 finału Euro 2020 będzie ich czekać w takim razie starcie z Chorwacją, która po trzech kolejkach zajęła drugie miejsce w swojej grupie. Przy zwycięstwie Biało-czerwonych 2:1 i remisie w meczu Hiszpanii ze Słowacją, Polacy są w stanie awansować nawet na pierwsze miejsce. Tam z kolei w 1/8 finału czekałoby ich starcie z Finlandią, Czechami lub Ukrainą w zależności od tego, które reprezentacje będą w stanie awansować z trzeciego miejsca do fazy pucharowej Euro 2020. 

Paulo Sousa może wprawić w kompleksy niejednego sportowca! Wyżyłowane bicepsy aż uciekają spod rękawów [ZDJĘCIA]

Rzecznik PZPN przerywa wywiad przed meczem Polska-Szwecja! Euro 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE