Luis Enrique

i

Autor: AP Luis Enrique

Luis Enrique nie ma wątpliwości. Trener Hiszpanii nie boi się tego wyzwania

2021-06-19 12:13

Dziesięć startów, trzy tytuły mistrzowskie to dorobek Hiszpanii w finałach. To jedyny zespół, który w historii mistrzostw Europy zdołał obronić wywalczony czempionat. Czy podczas EURO podopieczni trenera Luisa Enrique nawiążą do sukcesów z poprzednich turniejów i znów będziemy zachwycać się grą La Furia Roja? Mecze grupowe grają w Sewilli, ale na starcie tylko zremisowali 0:0 ze Szwecją. Jak im pójdzie z Polską? Sporo zamieszania zrobiło się przed startem, gdy okazało się, że pomocnik Sergio Busquets jest zakażony koronawirusem. Na szczęście as Barcelony jest już zdrowy.

Reprezentacja Hiszpanii przez eliminację przeszła jak zwykle: osiem zwycięstw, tylko pięć straconych bramek. Zgubiła punkty tylko w wyjazdowych potyczkach z Norwegią i Szwecją. W Oslo mogli być wściekli, bo dali sobie wydrzeć wygraną w czwartej minucie doliczonego czasu, gdy stracili gola z rzutu karnego. Za to w Sztokholmie los się do nich uśmiechnął właśnie w doliczonym czasie, gdy wyrównali. Klasę potwierdzili w Lidze Narodów, gdzie wygrali grupę w Dywizji A, a popisowo zagrali z Ukrainą 4:0 i szczególnie z Niemcami, których rozbili 6:0.

Chcą naśladować tych, którzy byli wyjątkowi

Trener Luis Enrique wprawił w osłupienie nie powołując na EURO rekordzisty Sergio Ramosa. W kadrze pojawiło się wielu nowych graczy jak m.in. stoper Pau Torres czy Gerard Moreno, którzy z Villarrealem wygrali Ligę Europy. - Nie wiem jak daleko zajdziemy na EURO: czy zakończymy udział jeszcze w fazie grupowej, czy dojdziemy do finału – stwierdził hiszpański selekcjoner. - Jedno jest jasne: Hiszpania będzie bardzo trudnym i niewygodnym rywalem dla każdego przeciwnika. Nadal jesteśmy silną marką. Staramy się odzyskać siły i naśladować tych, którzy przed nami byli wyjątkowi i osiągnęli sukcesy. Czy możemy być mistrzami? Oczywiście, nie mam wątpliwości. Nie boję się stawić czoła wyzwaniu. Drużyna jest głodna sukcesów – podkreślił Luis Enrique.

Igor Angulo o szansach Polski z Hiszpanią. Mówi o SUSZY i formie Lewandowskiego

SMUTNE HISZPANKI I MNÓSTWO POLICJI. Jesteśmy w SEWILLI!

Bilans meczów Polska - Hiszpania:

10 meczów, 1 wygrana Polski, 1 remis, 8 wygranych Hiszpanii, bramki 8-27

Tak jedyny raz w historii wygraliśmy z Hiszpanią. To był popis Andrzeja Iwana! [WIDEO]

Mecze Hiszpanii na EURO:

* 14.06, godz. 21, Sewilla: HISZPANIA - Szwecja 0:0

* 19.06, godz. 21, Sewilla: HISZPANIA - Polska (TVP 1, TVP 4K, TVP Sport, TVPSPORT.PL)

* 23.06, godz. 18, Sewilla: Słowacja - HISZPANIA (TVP 2, TVPSPORT.PL)

Inaki Astiz podpowiada przed meczem z Hiszpanią. Przestrzega Polaków przed tym piłkarzem

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze